Booking.com

Lotnisko w Łodzi gospodarzem Routes Europe 2021

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 12 Lutego 2020

Łódź będzie miastem gospodarzem targów Routes Europe 2021. To prestiżowa impreza branży lotniczej, podczas której spotykają się przedstawiciele lotnisk i linii lotniczych. Łódź jest trzecim polskim lotniskiem, które będzie organizowało wydarzenie.

Routes Europe to największe i najbardziej znane europejskie targi branżowe. Odbędą się w Łodzi w dniach 26-28 kwietnia 2021 roku. Weźmie w nich udział ok. 1300 gości. Wśród nich będą szefowie i przedstawiciele ok. 100 linii lotniczych, ok. 300 lotnisk i wielu organizacji turystycznych. Gospodarzem imprezy jest Port Lotniczy Łódź, a partnerami, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Urząd Lotnictwa Cywilnego.

- Współpraca z Portem Lotniczym Łódź oraz partnerami strategicznymi przy organizacji Routes Europe 2021 w Łodzi to inspirujące doświadczenie. Wybór jednego z ostatnich nieodkrytych miast Europy zbiegł się z jubileuszem 95 lat istnienia łódzkiego lotniska. Dla środowisk rozwijających połączenia lotnicze w Europie Port Lotniczy Łódź, ze swoją przepustowością na poziomie 2 milionów pasażerów rocznie i istniejącą infrastrukturą, przedstawia ogromny potencjał. Jestem pewien, że targi Routes Europe staną się impulsem do znacznego rozwoju połączeń lotniczych i skierują uwagę wszystkich na Europę Środkową – powiedział Steven Small, Brand Director of Routes.

Targi Routes Europe odbywają się od 2006 roku. Pierwszym miastem gospodarzem imprezy była Warszawa. Od tej pory w kwietniu każdego roku kolejne miasta, które w wyniku selekcji otrzymały prawo organizacji imprezy, zapraszają przedstawicieli branży lotniczej do siebie. Dotychczas organizatorami byli Sofia, Porto, Praga, Tuluza, Cagliari (Sardynia), Tallin, Budapeszt, Marsylia, Aberdeen, Kraków, Belfast, Bilbao, Hanower.

- Polska jest pierwszym krajem, który po raz trzeci będzie gospodarzem Targów Routes Europe. Po lotniskach w Warszawie i w Krakowie tym razem Łódź przyjmie delegatów jednej z najważniejszych imprez lotniczych w Europie. Targi to nie tylko prestiż, ale także szansa rozwoju również dla regionu. Mamy nadzieję, że impreza zwróci uwagę Europy na całą branżę lotniczą w Polsce - powiedział Piotr Samson podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Infrastruktury.

Organizatorem targów jest międzynarodowa spółka Informa notowana na giełdzie w Londynie zajmująca się organizacją eventów, doradztwem i publikacją wydawnictw branżowych. Z badań organizatora wynika, że w okresie trzech lat po imprezie Routes daje miastu gospodarzowi równowartość ponad 85,5 milionów funtów brytyjskich przychodów i ponad 1000 dodatkowych miejsc pracy.


Ekipa Routesonline i Portu Lotniczego Łódź. Lotnisko w Łodzi zorganizuje Routes Europe 2021. Fot.: PAŻP

Źródło: Port Lotniczy Łódź/PAŻP/ULC

TAGI: Routes Europe, lotnisko Łódź
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook