Booking.com

Nowy kierunek czarterowy z Rzeszowa

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 31 Stycznia 2020

Tunezja - to nowy kierunek czarterowy lotniska w Rzeszowie. Będzie tam można polecieć już od czerwca. Połączenie będą obsługiwały linie lotnicze Nouvelair.

Pierwszy lot na trasie Rzeszów - Monastir zaplanowano 11 czerwca 2020 r. Rejsy będą realizowane raz w tygodniu - w czwartki.

- Dlaczego Tunezja? Bliskość, optymalny klimat, piaszczyste plaże, błękit morza, mnogość infrastruktury hotelowej, różnorodność aktywności, bogata historia oraz kultura, czyli inaczej mówiąc dla każdego coś dobrego - powiedział Ahmed Meddeb, dyrektor Ministerstwa Turystyki Tunezji. Dodał, że polscy turyści będą mogli latać z Rzeszowa bezpośrednio do Tunezji kontynentalnej już w tym sezonie letnim i liczy jednocześnie, że siatka połączeń będzie stale rozwijana i zahaczy również o wyspę Dżerbę.

REZERWUJ LOTY Z RZESZOWA

- W maju 2019 roku wraz z touroperatorami: EXIM Tours, OASIS Tours, Prima Holiday, Sun & Fun Holidays podjęliśmy wyzwanie - wznowić połączenie czarterowe z Rzeszowa do Tunezji. Dzięki wsparciu lotniska w Rzeszowie oraz naszego partnera, linii lotniczej Nouvelair możemy dzisiaj świętować nasz wspólny sukces - powiedział Fourat Haddad, prezes zarządu w GTS Poland.

- Od wielu lat współpracujemy z GTS Poland. Nieustannie rozwijamy siatkę naszych połączeń w Polsce i Europie. Podążając za strategią rozwoju połączeń lotniczych w tej części Polski, wróciliśmy do Rzeszowa - dodała Nadia Ennakhla, reprezentująca przewoźnika Novelair.

- Połączenia czarterowe w ostatnich latach stają się wizytówką naszego lotniska - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Robimy wszystko aby oferta była coraz bogatsza, ale również dopasowana do potrzeb naszych pasażerów. Dlatego aktywnie łączymy podmioty odpowiedzialne za sprzedaż z tymi, którzy takie wycieczki oferują aby jak najlepiej przygotować ofertę i dotrzeć z nią do największej liczby pasażerów. Chcemy aby Tunezja zagościła na stałe w siatce połączeń czarterowych rzeszowskiego lotniska.

W 2019 roku Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych. To o 26 procent więcej niż rok wcześniej. Dzięki nowym kierunkom dynamika wzrostu w 2020 roku może sięgnąć nawet 40 procent. Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska mają do wyboru 10 wakacyjnych destynacji w sześciu krajach. To Tirana w Albani, Burgas i Warna w Bułgarii, Zakynthos, Rodos, Kreta w Grecji, Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich, Monastir w Tunezji oraz Antalia i Bodrum w Turcji.


Linie lotnicze Nouvelair będą obsługiwały nowe loty czarterowe z Rzeszowa do Tunezji. Fot.: Nouvelair

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów

TAGI: Rzeszów, Tunezja, Monastir, czartery, loty czarterowe, Nouvelair
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook