Booking.com

LOT uruchomił połączenie na nowe lotnisko w Chinach

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 16 Stycznia 2020

Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły bezpośrednie rejsy na nowe lotnisko w Pekinie. To 9. połączenie w azjatyckiej ofercie polskiego przewoźnika. Będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu.

Loty do Pekinu Daxing uzupełniają dotychczasową ofertę LOT-u na lotnisko Capital w Pekinie. Teraz do stolicy Chin można dotrzeć codziennie. W poniedziałki, środy, piątki i soboty na nowe lotnisko Daxing o 22:40, a we wtorki, czwartki i niedziele na lotnisko Capital o 14:55.

Wyloty z Pekinu Daxing zaplanowano we wtorki, czwartki, soboty i niedziele o 16:00, a z lotniska Capital w poniedziałek, środy i piątki o 8:45.

REZERWUJ LOTY Z WARSZAWY DO PEKINU

- Imponująca inwestycja infrastrukturalna jaką jest lotnisko Pekin-Daxing otwiera nam możliwości rozwoju w jednej z największych i najprężniej rozwijających się gospodarek świata. To doskonała propozycja dla pasażerów podróżujących biznesowo i turystycznie między Europą Środkową i Wschodnią a Chinami - mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Lotnisko Pekin-Daxing (PKX) jest jednym z najnowocześniejszych portów lotniczych na świecie. Zachwyca nie tylko rozmachem, ale i niezwykłym kształtem przypominającym wielką, sześcioramienną „kosmiczną rozgwiazdę”. Lotnisko zostało zaprojektowane przez słynną brytyjską architektkę Zahę Hadid, która w 2012 roku uzyskała z rąk królowej Elżbiety II tytuł szlachecki. Dzięki architekturze terminala, jest w ocenie ekspertów lotniczych jednym z najwygodniejszych (dużych) lotnisk dla pasażerów tranzytowych. Inwestycja powstała w rekordowo krótkim czasie 5 lat i pochłonęła ponad 11 mld dolarów. Pekin-Daxing dysponuje czterema pasami startowymi, a terminal umożliwia obsługę 72 mln pasażerów i 20 mln ton cargo rocznie.


LOT zainaugurował bezpośrednie loty na nowe lotnisko w Pekinie. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, Chiny, Pekin, Pekin Daxing
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook