Booking.com

8 milionów pasażerów w Krakowie w jednym roku

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Sobota, 14 Grudnia 2019

Lotnisko w Krakowie po raz pierwszy w historii odprawiło 8 milionów pasażerów w ciągu jednego roku. To pierwszy port regionalny w kraju, któremu udało się osiągnąć taki wynik.

8-milionowym podróżującym z Krakowa okazał się 10-letni Staś Polak, który mieszka na stałe w Miami i przyleciał do Krakowa samolotem LOTu z Warszawy na święta do babci z mamą i siostrą.

Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport mówił: - Jesteśmy w wyjątkowym momencie w historii lotnictwa, na całym świecie coraz więcej ludzi wybiera tę formę transportu. Także w Polsce branża lotnicza rozwija się w błyskawicznym tempie, przed Kraków Airport kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz realizacja  zatwierdzonego na koniec 2018 r. Planu Generalnego. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Kraków Airport jeszcze w tym roku przywitał 8 milionowego pasażera, który dotarł na nasze lotnisko na pokładzie maszyny narodowego przewoźnika PPL LOT. Dzisiejszy sukces to wspólna zasługa pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy. To zasługa bardzo atrakcyjnego dla turystów czy przedstawicieli świata biznesu, kultury, nauki potencjału Krakowa i Małopolski.

REZERWUJ LOTY KRAKÓW - WARSZAWA

Wszystkich pasażerów przywitano okolicznościowym tortem, a na 8 milionowego pasażera czekały  dodatkowo niespodzianki:  voucher do legendarnej krakowskiej restauracji Wierzynek – partnera programu Kraków Airport Loyalty, tablet od Kraków Airport oraz voucher od PLL LOT.


8-milionowy pasażer lotniska w Krakowie w 2019 r. Fot.: Port Lotniczy Kraków

Źródło: Port Lotniczy Kraków

TAGI: Kraków, lot, Warszawa, pasażer
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook