Booking.com

Nowe połączenia z Wrocławia do Chorwacji

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 11 Grudnia 2019

W maju 2020 r. rusza połączenie z Wrocławia do Zadaru. Nowy kierunek uruchomią linie Ryanair. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Przelot na trasie z Wrocławia do Zadaru trwa 1,5 godziny. Podróżni będą mieli do dyspozycji dwa rejsy w tygodniu – w poniedziałki i w piątki. Połączenie zostanie uruchomione 1 maja 2020 r.

– Chorwacja jest w Polsce bardzo lubiana, a do jej walorów turystycznych nikogo nie trzeba przekonywać. Zadar wzbogaca wachlarz kierunków południowych i wszystko wskazuje na to, że ten kierunek będzie się cieszył dużym powodzeniem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

REZERWUJ LOTY WROCŁAW - ZADAR

Zadar to miasto nad Adriatykiem, w północnej części Dalmacji, z bogactwem historycznych budynków i kościołów, Pałacem Książęcym i elegancką starówką. Niektóre fragmenty pamiętają jeszcze czasy rzymskie. Jedną z atrakcji jest instalacja „organy morza”, czyli kamienne schody przy wybrzeżu grające „muzykę morza”, gdy woda uderza i wlewa się do ich wnętrza. Turyści mogą zobaczyć też nowoczesny pomnik słońca oraz Muzeum Antycznego Szkła.

Zadarscy gondolierzy (jedyni na chorwackim wybrzeżu), którzy nazywają się tu „barkajoli” i kultywują tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie od XIV wieku, zabiorą podróżnych w morską podróż wokół portu. Region słynie też z produkcji doskonałych win białych i czerwonych, a na zadarskim targu rybnym można kupić świeże ryby i owoce morze. Zadar jest też idealną bazą wypadową do położonego nieopodal Parku Narodowego Kornati – archipelagu 147 wysp i wysepek. Okolice Zadaru słyną też z malowniczych gór, jezior, kanionów i wodospadów.


1 maja 2020 r. Ryanair rozpocznie loty Wrocław - Zadar. Fot.: Ryanair

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

TAGI: ryanair, Wrocław, Zadar, Chorwacja
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook