Booking.com

LOT lata już na trasie Warszawa - Colombo

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 04 Listopada 2019

Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły bezpośrednie loty Warszawa - Colombo. Na Sri Lankę będzie można latać do końca marca 2020 r. To kolejny azjatycki kierunek w ofercie LOTu.

Loty Warszawa - Colombo będą realizowane trzy razy w tygodniu. Z Polski w środy, piątki i niedziele o 14:25, ze Sri Lanki w poniedziałki, czwartki i soboty o 8:05. Połączenie będzie obsługiwane tylko w sezonie zimowym - do 28 marca 2020 r.

Pierwszy rejs na wyspę Cejlon trwał 9 godzin. Samolot Boeing 787 Dreamliner pokonał w tym czasie 7293 km.

- Kolombo to już siódme połączenie LOT-u do Azji. Wykorzystujemy w pełni możliwości naszej nowoczesnej floty dalekodystansowej i wybieramy kierunki o największym potencjale, które odpowiadają na potrzeby nie tylko pasażerów z Polski, ale również z innych krajów Europy. Od kilku lat Azja Południowa jest najchętniej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych zimowych kierunków przez rosnącą liczbę turystów. Rocznie między Kolombo a Europą podróżuje prawie dwa miliony osób. Dzięki naszej ofercie jeszcze tej zimy pasażerowie wybiorą się w podróż na rajską wyspę Cejlon – mówi prezes LOTu, Rafał Milczarski.

REZERWUJ LOTY WARSZAWA - COLOMBO

Rozkład do Kolombo został ułożony w taki sposób, by umożliwić pasażerom najkrótszą podróż z krótką przesiadką (od 50 minut) na Lotnisku Chopina w Warszawie z większości obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Pragi, Budapesztu czy Zagrzebia. 

Położony na Oceanie Indyjskim Cejlon przyciąga turystów kilometrami piaszczystych plaż, bujną zielenią, starożytną architekturą oraz nieprzeciętną kuchnią regionu. Kraj jest też jednym z największych producentów herbaty na świecie, stąd jego sporą część pokrywają pola herbaciane. Od listopada do marca, średnia temperatura na Sri Lance sięga 30 st. C, dzięki czemu kierunek stanowi idealną propozycję dla poszukujących słońca zimą.

- Dzięki współpracy LOT Charters z biurami podróży nasze Dreamlinery co roku latają do wielu egzotycznych miejsc na świecie chętnie wybieranych przez pasażerów jako kierunki wypoczynkowe. Cieszę się, że dziś poszliśmy o krok dalej inaugurując pierwsze regularne połączenie sezonowe do Azji. To będzie również doskonała oferta dla Lankijczyków planujących podróż zimą do Europy, a nawet do USA – dodaje Rafał Milczarski.


LOT uruchomił sezonowe loty Warszawa - Colombo (Sri Lanka). Fot.: LOT

Źródło: LOT

TAGI: lot, warszawa okęcie, Colombo, Sri Lanka, Dreamliner, Boeing
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook