Booking.com

Lufthansa zawiesza loty z Łodzi

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 11 Października 2019

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa zawieszają loty Łódź - Monachium. Ostatni rejs planowany jest na 25 października 2019 r. Władze lotniska w Łodzi są zaskoczone decyzją przewoźnika.

Lufthansa jest kolejną tradycyjną linią lotniczą, która rezygnuje z lotów. Przed lat połączenia realizowany SAS (do Kopenhagi) i Adria Airways (do Monachium dla Lufthansy). Teraz okazało się, że również niemiecki przewoźnik nie zamierza latać z Łodzi. Kilka dni temu pasażerowie zaczęli otrzymywać informacje, że ich loty po 25 października 2019 r. zostały skasowane. Przewoźnik zaproponował zmianę trasę z wylotami z Warszawy albo zwrot pieniędzy.

Przedstawiciele Lufthansy tłumaczą, że połączenie nie przynosiło zadowalających wyników finansowych.

Oświadczenie wystosowało również lotnisko w Łodzi. Czytamy w nim, że władze portu z dużym zaskoczeniem przyjęły decyzję linii lotniczej Lufthansa o zawieszeniu lotów od sezonu zimowego 2019/2020. - Jesteśmy zdziwieni, tym bardziej, że połączenie z Łodzi do Monachium rozwijało się bardzo dobrze, samoloty latały wypełnione w 70 procentach, a przewoźnik zapewniał i zapewnia nadal, że region łódzki postrzega jako rozwojowy. Rozumiemy jednak trudną sytuację na rynku lotniczym. W tym roku upadły dwie francuskie linie: XL Airways i Aigle Azur, a ostatnio słoweńska Adria Airways oraz brytyjska Thomas Cook Airlines. Do tego dochodzi problem uziemionych samolotów Boeing 737 Max. Zdajemy sobie sprawę, że rynek floty lotniczej w Europie znalazł się w trudnej sytuacji, ale mamy nadzieję, że jest to sytuacja przejściowa. Decyzję Lufthansy przyjmujemy ze smutkiem, ale i zrozumieniem. Zostaliśmy zapewnieni, że niemiecki przewoźnik jedynie zawiesza połączenie i że planuje wrócić na łódzkie lotnisko - czytamy w oświadczeniu łódzkiego portu.

Lufthansa rozpoczęła loty z Łodzi do Monachium 29 marca 2018 r. Połączenie obsługują samoloty Bombardier CRJ-900. Wcześnie podobny los spotkał połączenie Lublin - Monachium.


25 października 2019 r. Lufthansa zawiesza loty z Łodzi do Monachium. Fot.: Lufthansa

Źródło: Port Lotniczy Łódź

TAGI: Lufthansa, Łódź, Monachium
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook