Booking.com

Wakacyjne rekordy na lotnisku w Rzeszowie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 26 Września 2019

Ponad 60 tysięcy pasażerów obsłużonych na rejsach czarterowych w sezonie 2019 to najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W porównaniu z ubiegłym rokiem z wakacyjnej oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało o 25 procent więcej podróżnych.

Pasażerowie mogli polecieć do Grecji (Rodos, Heraklion i Zakynthos), Turcji (Antalya i Bodrum) oraz Bułgarii (Burgas). Największą popularnością cieszyła się turecka Antalia, gdzie poleciało 16 tys. pasażerów.

– Już trzeci rok z rzędu notujemy znaczny wzrost ruchu w segmencie lotów czarterowych. To efekt przyjętej strategii rozwoju współpracy z czołowymi polskimi touroperatorami – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Coraz więcej mieszkańców Podkarpacia i sąsiednich regionów wybiera Jasionkę jako miejsce wylotu na wakacje ze względu na wyższy komfort oraz mniejszy stres towarzyszący podróży w porównaniu z dużymi, zatłoczonymi lotniskami. Wierzę, że nasza oferta na przyszły rok wzbogacona o nowe kierunki, jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie lotami czarterowymi z Rzeszowa.

REZERWUJ LOTY Z RZESZOWA

Już dziś w systemach rezerwacyjnych są dostępne pakiety na sezon 2020 z wylotem z Jasionki. Nowością są loty do Monastyru w Tunezji i bułgarskiej Warny. Trwają rozmowy o kolejnych destynacjach w Grecji.

Oprócz czarterów rekordowe wyniki w okresie wakacyjnym odnotowała Lufthansa, operująca na trasie Rzeszów-Monachium. Liczba pasażerów podróżujących ze stolicy Podkarpacia w porównaniu z latem ubiegłego roku wzrosła o 70 procent. Z kolei o 15 procent zwiększył się ruch na trasie Rzeszów-Newark.


Wakacyjne rekordy na lotnisku w Rzeszowie. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów Jasionka

TAGI: Rzeszów, czartery, Rodos, Burgas, Antalya, Bodrum, Heraklion, Zakynthos, Bułgaria, Turcja, Grecja
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook