Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


LOT przejmuje połączenia z Tallina. Część zniknie z rozkładu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 01 Lipca 2019

Polskie Linie Lotnicze LOT i Nordica podpisały porozumienie o kontynuacji współpracy w zakresie oferowania bezpośrednich połączeń lotniczych z Tallinna. Zgodnie z nową formułą współpracy część połączeń dotychczas realizowanych przez Nordicę będzie oferowanych bezpośrednio przez LOT.

Dotyczy to między innymi połączeń z Tallinna do Sztokholmu, Brukseli i – tak jak do tej pory – do Warszawy. Wszystkie rejsy realizowane będą samolotami Bombardier CRJ900 wynajmowanymi wraz z załogami od firmy Regional Jet, będącej wspólną własnością LOTu i linii Nordica.

- Na mocy porozumienia z Nordicą od 1 sierpnia 2019 r. LOT przejmie odpowiedzialność handlową za część bezpośrednich połączeń z Tallinna. Widzimy w nich interesujący potencjał biznesowy, ale jednocześnie dostrzegamy potrzebę ich handlowego wzmocnienia. Z tego względu wspólnie z naszymi estońskimi partnerami uznaliśmy, że to właśnie LOT długoterminowo będzie w stanie prowadzić skuteczniejszą konkurencję i zapewniać dogodne biznesowe połączenia Tallinna z kluczowymi ośrodkami w Europie – zarówno w postaci bezpośrednich rejsów, jak i oferty warszawskiego hubu – mówi Maciej Wilk, Członek Zarządu ds. Operacyjnych LOT. – W ten sposób wzmacniamy strategię rozwoju LOT jako czołowego przewoźnika sieciowego w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

REZERWUJ LOTY WARSZAWA - TALLIN

Pozostałe połączenia linii Nordica do Kijowa, Wilna, Kopenhagi, Wiednia i Trondheim zostaną zawieszone wraz z końcem sezonu letniego, tj. od 27 października 2019 r.

Od 2016 roku LOT stale i dynamicznie rozwija swoją ofertę połączeń z Tallinna. Oprócz objęcia swoimi numerami rejsów połączeń linii Nordica, polski przewoźnik blisko trzykrotnie zwiększył liczbę rejsów ze stolicy Estonii do Warszawy (z 10 do 28 razy tygodniowo), zapewniając dogodne połączenia transferowe przez swój warszawski hub do ponad 100 destynacji w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Liczba pasażerów z i do Estonii na rejsach bezpośrednich z Warszawy wzrosła w tym czasie z około 30 tys. pasażerów w 2015 r. do blisko 120 tys. przewidywanych w 2019 r.

Oprócz handlowej współpracy z linią Nordica LOT nieprzerwanie od 2016 roku pozostaje udziałowcem estońskiej spółki Regional Jet, która dysponuje flotą nowoczesnych samolotów z serii Bombardier CRJ. Samoloty te wykonują połączenia zarówno w ramach siatki linii Nordica jak i LOT-u. Obecnie do obsługi swojej siatki połączeń LOT wykorzystuje cztery Bombardiery CRJ.


Bombardier CRJ700 w barwach Nordica/LOT. Fot.: Materiały prasowe LOT

Źródło: LOT

TAGI: lot, Nordica, Warszawa, Tallin, Estonia, Bombardier, CRJ700
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook