Booking.com

LOT rozpoczął rejsy do Miami

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Sobota, 01 Czerwca 2019

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie loty z Polski do Miami. Rejsy na słoneczną Florydę są realizowane cztery razy w tygodniu. Połączenie obsługują samoloty Boeing 787 Drealminer.

Miami jest dziewiątą trasą LOTu do USA. Rejsy na Florydę zaplanowano w poniedziałku, środy, piątki i soboty. Samoloty startują z Warszawy o 12:05, w Miami lądują o 17:30. W trasę powrotną ruszają o 20:05, by na Lotnisku Chopina wylądować o 12:15 następnego dnia. Podróż z Warszawy do Miami trwa 11 godzin i 25 minut.

- LOT rozpoczyna operacje lotnicze do nowego miasta w USA, otwierając tym samym Polakom i pasażerom z Europy Środkowej i Wschodniej najkrótszą drogę na Florydę. Miami nie bez powodu jest drugim najchętniej odwiedzanym przez zagranicznych turystów miastem w Stanach Zjednoczonych. Znane z tętniącego życiem kurortu South Beach, piaszczystych plaż i lazurowej wody Atlantyku miasto przyciąga rocznie nawet 8 milionów podróżnych z całego świata. To również jedno z najważniejszych centrów biznesowych kraju, a także istotny port handlowy dla Ameryki Łacińskiej. Pomimo niewielkiej liczby bezpośrednich połączeń między Europą Środkowo-Wschodnią a Miami, na tej trasie podróżuje ponad pół miliona pasażerów rocznie. Jestem pewny, że teraz dzięki nowej ofercie LOT-u wielu pasażerów z Polski i CEE wybierze się na wakacyjny odpoczynek na Florydzie – mówi Rafał Milczarski, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

REZERWUJ LOTY Z WARSZAWY DO MIAMI

LOT oferuje też wygodne transfery na rejsy do Miami z wielu miast w regionie. Czas przesiadki na Lotnisku Chopina wynosi około dwóch godzin. M.in. dla pasażerów podróżujących z: Budapesztu, Pragi, Bukaresztu, Kijowa, Koszyc, Tallina, Wiednia, Moskwy, Wilna, a także Dusseldorfu, Hamburga i Sztokholmu.

Nowe połączenie pozwoli na wykorzystanie potencjału LOT Cargo. Miami to jeden z kluczowych portów dla rynku produktów farmaceutycznych, które dzięki nowej certyfikacji IATA CEIV Pharma będą wkrótce transportowane z Europy na Florydę pod pokładami Dreamlinerów LOT-u. Jednocześnie LOT Cargo zajmie się dostarczeniem do Polski i Europy świeżych produktów z Ameryki Południowej – w tym owoców morza, warzyw, egzotycznych owoców i kwiatów ciętych z Wenezueli, Ekwadoru i Kolumbii oraz części samolotów i samochodów z Chile, Peru czy Argentyny. Każdy z Dreamlinerów LOT-u w zależności od typu zabiera pod pokład ok. 12-13 ton towarów.

Obecnie Florydę zamieszkuje prawie pół miliona osób pochodzenia polskiego.

W 2018 r. LOT przewiózł łącznie ponad 8,9 mln pasażerów. W tym roku przewoźnik spodziewa się gościć na pokładach ponad 10 mln pasażerów.


LOT rozpocząl loty Warszawa - Miami. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, Miami, USA, Lotnisko Chopina, loty do USA, loty do Miami
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook