Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Trzy najtańsze kierunku na długi weekend w czerwcu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 16 Maja 2019

Zastanawiasz się gdzie spędzić czas w czasie długiego, czerwcowego weekendu? Trzy miasta w Europie przodują w kategorii najtańszych. Specjalne zestawienie przygotował zespół Kayak.

Wenecja, Londyn i Kijów to najtańsze kierunki last minute na długi weekend w czerwcu. Przerwa w czasie Bożego Ciała to najpopularniejszy czas na czerwcowe podróże Polaków. Na ten weekend odnotowano ponad 15% więcej wyszukiwań lotów niż na pozostałe weekendy miesiąca - wynika z danych zebranych przez Kayak.

W rankingu najtańszych kierunków last-minute na długi weekend w okresie Bożego Ciała znajdują się najpopularniejsze miasta Wielkiej Brytanii, Malty, Ukrainy, Holandii, Hiszpanii oraz Włoch. Najmniej zapłacą turyści wybierający się do Wenecji – bilet w dwie strony w klasie ekonomicznej wyniesie ich średnio 196 zł. Do końca listopada odbywać się będzie cykliczny pokaz sztuki współczesnej - Biennale of Venice, co sprawia że miasto na wodzie to doskonały kierunek dla tych, których szukają wrażeń artystycznych. Kilkadziesiąt złotych więcej trzeba zapłacić natomiast za bilety do Londynu, gdzie przez cały czerwiec Brytyjczycy świętują urodziny Królowej Elżbiety II, a tego weekendu odbywać się będzie jedno z największych wydarzeń kulinarnych – Taste of London. Koszt przelotu do Mediolanu, Luqi, Aten czy Amsterdamu zamknie się w kwocie 500 zł. Osoby, które chciałyby poznać lepiej słowiański folklor, powinny rozważyć wyjazd na Ukrainę. Za przelot do Kijowa zapłacą średnio 341,5 zł, a do Lwowa 424 zł.

REZERWUJ LOTY NA DŁUGI WEEKEND W CZERWCU

- City breaki to świetna alternatywa dla osób, które chcą podładować baterie jeszcze przed pełnym rozkwitem sezonu urlopowego. Jak pokazują nasze dane, podróżni wciąż mogą znaleźć wiele interesujących miejsc na zbliżający się długi weekend, do których loty są dostępne w przystępnych cenach - mówi rzecznik Kayak.pl, Aleksandra Sowa-Frąckowiak.

Kierunek
Cena od (zł.)
 
WENECJA
196
REZERWUJ LOTY
NA DŁUGI WEEKEND
W CZERWCU 

LONDYN
218
KIJÓW
341,50
MEDIOLAN
347
LUQA
383,50
LWÓW
424
AMSTERDAM
457
ATENY
474,50
RZYM
483
BARCELONA
676

 


Loty do Wenecji to jedna z najtańszych ofert podróży na czerwcowy długi weekend. Fot.: Ganapathi_Brahm / Pixabay


Loty do Londynu to jedna z najtańszych ofert podróży na czerwcowy długi weekend.  Fot.: Witizia / Pixabay


Loty do Kijowa to jedna z najtańszych ofert podróży na czerwcowy długi weekend. Fot.: Artem_Apukhtin / Pixabay

Źródło: Kayak.pl

TAGI: długi weekend, loty na długi weekend, loty Kijów, loty Londyn
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook