Booking.com

Wizz Air uruchomił bazę w Krakowie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 09 Maja 2019

8 maja 2019 r. Wizz Air oficjalnie uruchomił swoją bazę operacyjną na lotnisku w Krakowie. Pierwszy lot z nowej bazy przewoźnik wykonał do Turku w Finlandii. Łącznie Wizz Air będzie oferował pasażerom w Krakowie 18 połączeń.

- Cieszymy się, że Wizz Air zdecydował się otworzyć swoją bazę na krakowskim lotnisku - powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. - W najbliższym czasie zaoferuje pasażerom Kraków Airport 18 nowych połączeń do ciekawych miejsc w Europie i na całym świecie. Jesteśmy pewni, że nasza współpraca pozwoli na dalszy rozwój gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski oraz wpłynie pozytywnie na rynek pracy w naszym regionie - dodał Radosław Włoszek.

REZERWUJ LOTY WIZZ AIR Z KRAKOWA

Wiceprezes i zastępca Dyrektora Generalnego Wizz Air Stephen Jones mówił, że ten miesiąc jest ważnym kamieniem milowym w polskiej działalności przewoźnika. - Oprócz otwarcia tej nowej bazy rozpoczęliśmy dwanaście nowych tras i jesteśmy bardzo podekscytowani kolejnymi sześcioma, które rozpoczną się w sierpniu i wrześniu. Ustanowienie naszej lokalnej działalności, jej dynamiczny rozwój, podkreślają nasze zaangażowanie w Polskę, nasz pierwszy rynek, na którym rozpoczęliśmy działalność 15 lat temu. Do września ponad 120 pracowników będzie latać z naszymi pasażerami z Krakowa do 18 miejsc w 15 krajach, tworząc miejsca pracy dla ponad 550 osób w powiązanych branżach - mówił Stephen Jones.

Kraków jest 25. bazą w siatce połączeń Wizz Air. Linia umieści tam trzy samoloty Airbus A321 kolejno: w maju, sierpniu i we wrześniu 2019 r.

Wizz Air oferuje z Krakowa 18 tras w 15 krajach. Pasażerowie będą mogli polecieć do takich miejsc jak: Londyn, Kijów, Nicea, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katania, Charków, Rzym, Oslo, Larnaka, Turyn, Kutaisi, Tel Awiw, Reykjavik, Birmingham, Eindhoven.


Otwarcie bazy Wizz Air w Krakowie. Fot.: Kraków Airport


Otwarcie bazy Wizz Air w Krakowie. Fot.: Kraków Airport


Otwarcie bazy Wizz Air w Krakowie. Fot.: Kraków Airport

Źródło: Kraków Airport

TAGI: Wizz Air, Kraków, Kraków Airport, Turku, Finlandia, tanie loty
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook