Booking.com

KLM rozpoczął loty z Wrocławia

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 08 Maja 2019

Królewskie holenderskie linie lotnicze KLM rozpoczęły loty z Wrocławia do Amsterdamu. Dzięki temu korzystający z dolnośląskiego lotniska zyskali bezpośrednie połączenie z Amsterdamem i możliwość wielu przesiadek na lotnisku Schiphol.

Wrocław jest wśród 165 miast w letniej siatce połączeń KLM. To też czwarte miasto w Polsce, z którego latają samoloty holenderskich linii. Loty Wrocław - Amsterdam będą realizowane codziennie. Trasa obsługiwana jest przez regionalną linię KLM Cityhopper, należącą do grupy KLM, samolotem Embraer 175, zabierający na pokład 88 pasażerów w trzech klasach podróży.

- Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowej trasy z uwagi na duży potencjał turystyczny i biznesowy Wrocławia. Po sukcesie nowych lotów KLM - z Krakowa i Gdańska do Amsterdamu, które rozpoczęliśmy w ciągu ostatnich kilku lat, nadeszła pora na Wrocław – ważny ośrodek gospodarczy i perłę turystyczną regionu. Duży popyt na loty z Amsterdamu dowodzi, jak duże jest zainteresowanie Polską ze strony turystów z Holandii i Europy Zachodniej. Z drugiej strony szeroka siatka połączeń KLM daje pasażerom z Polski ciekawe możliwości podróżowania w odlegle rejony świata - przez Amsterdam na 5 kontynentów – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

REZERWUJ LOTY WROCŁAW - AMSTERDAM

- Połączenie do Amsterdamu to najważniejsza tegoroczna nowość we wrocławskim porcie. Na lotnisku Schiphol skupia się interkontynentalny ruch KLM, a przewoźnik dysponuje bardzo rozbudowaną, globalną siecią połączeń. Dzięki temu pasażerowie zyskują jeszcze większe możliwości planowania podróży z Wrocławia na dalszych trasach, szczególnie do Azji oraz obu Ameryk - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wyloty z Wrocławia zaplanowano codziennie o 14:05 (przylot do Amsterdamu o 15:55). Loty z Amsterdamu startują o 11:50 (lądowanie we Wrocławiu o 13:35). Ceny biletów zaczynają się od 379 złotych.


Pierwszy lot KLM z Wrocławia do Amsterdamu. Fot.: KLM


Pierwszy lot KLM z Wrocławia do Amsterdamu. Fot.: KLM


Pierwszy lot KLM z Wrocławia do Amsterdamu. Fot.: KLM

Źródło: KLM

TAGI: KLM, Wrocław, Amsterdam, Holandia
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook