Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


LOT lata już z Krakowa do Bukaresztu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 02 Kwietnia 2019

Bukareszt jest kolejnym kierunkiem, który Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły z Krakowa. Połączenie będzie realizowane trzy razy w tygodniu. Pierwszy samolot poleciał do stolicy Rumunii w poniedziałek 1 kwietnia.

Loty Kraków - Bukareszt obsługiwane są samolotami Bombardier Q400. Każdy może zabrać na pokład 78 pasażerów. Wyloty z Krakowa zaplanowano w poniedziałki, środy i piątki o 20:25. W Bukareszcie samolot ląduje o 23:15. W drogę powrotną wyrusza we wtorki, czwartki i soboty o 6:15. W Krakowie jest o 7:05.

- Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. LOT we współpracy z Kraków Airport stale rozwija swoją ofertę. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago i Budapesztu, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy i Gdańska, jesteśmy pewni, że nowe połączenia do Bukaresztu i Dubrownika również okażą się sukcesem – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.

Rejsy do Bukaresztu zaplanowane zostały do końca października. Przewoźnik nie wyklucza jednak przedłużenia tej oferty także na sezon zimowy.

REZERWUJ LOTY KRAKÓW - BUKARESZT

Polskie Linie Lotnicze LOT z krakowskiego lotniska – oprócz nowo otwartego połączenia do stolicy Rumunii - oferują także bezpośrednie rejsy do Chicago (3 rejsy tygodniowo), Budapesztu (6 rejsów tygodniowo) i Dubrownika (od 25 maja, jeden rejs w tygodniu), a także aż trzy połączenia krajowe. LOT oferuje 7 rejsów dziennie do Warszawy, jeden dziennie do Gdańska, a od 25 kwietnia dwa razy w tygodniu samoloty przewoźnika połączą Kraków Airport z portem Olsztyn-Mazury.

- Cieszy nas rozwój naszego narodowego przewoźnika w Kraków Airport. Bukareszt to kolejne połączenie z ciekawej i różnorodnej oferty połączeń LOT-u, długo oczekiwane przez pasażerów. Jestem pewien, że nasza dalsza współpraca LOT-em i pozostałymi przewoźnikami wzmocni  nas na pozycji lidera wśród europejskich regionalnych portów lotniczych. Pozwoli także na konsekwentny rozwój branży  turystycznej i biznesowej Krakowa i Małopolski – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


1 kwietnia 2019 r. LOT uruchomił bezpośrednie loty z Krakowa do Bukaresztu. Fot.: Kraków Airport

Źródło: LOT, Kraków Airport

TAGI: Kraków, Bukareszt, Rumunia, loty Bukareszt, loty Rumunia, loty Kraków Bukareszt
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook