Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Swiss rozpoczął loty z Gdańska [ZDJĘCIA]

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 01 Kwietnia 2019

To nie prima aprilis. Swiss rozpoczął regularne loty z Gdańska. Szwajcarski przewoźnik wozi pasażerów do Zurychu. To pierwsze połączenie z Gdańska do Szwajcarii.

Inauguracji lotów Gdańsk - Zurych towarzyszyła uroczysta oprawa. Lądujący samolot został powitany salutem wodnym. Były też upominki dla pierwszych pasażerów.

- Liczymy, że nowe połączenie Gdańska z Zurychem będzie bardzo korzystne nie tylko dla ruchu biznesowego, ale także turystycznego. Zapewne część Pomorzan w sezonie zimowym będzie latać ze Swiss na narty, a latem zwiedzać Zurych i okolice - powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Ponadto loty realizowane do portu przesiadkowego w Zurychu otwierają bardzo bogatą ofertę kierunków zarówno w ramach własnej sieci Swiss, jak i sojuszu Star Alliance, którego jest członkiem – dodał Kloskowski.

REZERWUJ LOTY GDAŃSK - ZURYCH

- Gdańsk i cały region rozwijają się bardzo dynamicznie zarówno w sektorze biznesowym, jak i turystycznym. Nowe bezpośrednie połączenie do Zurychu, oferowane cztery razy w tygodniu, optymalnie odpowiada potrzebom obu aglomeracji.  Ponadto atrakcyjność turystyczna Zurychu i Gdańska otwiera zupełnie nowe możliwości dla podróżnych, a także oferuje połączenia przez Szwajcarię do ponad 100 miejsc docelowych w ponad 40 krajach na całym świecie - mówi dr Frank Wagner, Dyrektor Generalny Grupy Lufthansa na Polskę.

Loty na trasie między Gdańskiem a Zurychem realizowane są w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wylot ze Szwajcarii o godz. 12.05, przylot do Gdańska o 13.55. Rejs powrotny: start z Gdańska o 14.35, przylot do Zurychu o 16.35. Godziny połączeń zapewniają dogodne warunki do przesiadek na dalsze połączenia.

Loty na trasie Gdańsk- Zurych realizowane są samolotami C-Series (Airbus A220). To maszyny uznawane za jedne z najbardziej komfortowych w swojej klasie. Linie Swiss zapewniają, że dzięki innowacyjności w projektowaniu kabin podróżujący mogą się spodziewać znacznego wzrostu komfortu lotu. Według organizatora rejsów, pod względem wrażliwości słuchowej człowieka C Series  generuje tylko połowę poziomu hałasu swojego poprzednika, czyli Avro. Zużycie paliwa w porównaniu z wcześniejszą flotą jest mniejsze nawet o jedną czwartą.


Pierwszy lot Swiss Z Gdańska do Zurychu. Fot.: Port Lotniczy Gdańsk


Samolot C Series linii Swiss lądujący w Gdańsku. Fot.: Port Lotniczy Gdańsk


Salut wody na powitanie pierwszego lotu Swiss z Zurychu do Gdańska. Fot.: Port Lotniczy Gdańsk


Pierwszy lot Swiss Z Gdańska do Zurychu. Fot.: Port Lotniczy Gdańsk


Wnętrze C Series podczas pierwszego lotu Swiss Z Gdańska do Zurychu. Fot.: Port Lotniczy Gdańsk


Piloci w kabiniec C Series podczas pierwszego lotu Swiss Z Gdańska do Zurychu. Fot.: Port Lotniczy Gdańsk


Uroczysta inuguracja lotów Swiss z Gdańska do Zurychu. Fot.: Port Lotniczy Gdańsk


Samolot C Series Swiss przed pierwszym lotem z Gdańska do Zurychu. Fot.: Port Lotniczy Gdańsk

Źródło: Port Lotniczy Gdańsk

TAGI: Swiss, Gdańsk, Zurych, Szwajcaria, C Series, A220, loty Gdańsk Zurych, loty do Zurychu, loty do Szwajcarii
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook