Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


15 milionów pasażerów w Modlinie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 22 Marca 2019

Niecałe 7 lat funkcjonowania i 15 milionów odprawionych pasażerów. Lotnisko w Modlinie świętowało powitanie jubileuszowego podróżnego. Liczba pasażerów rośnie z roku na rok.

W 2018 roku lotnisko odprawiło 3,1 mln osób, co daje średnią miesięczną na poziomie ponad 250 tys. pasażerów miesięcznie. - Warszawa Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. W trosce o ich komfort wprowadzamy nowe udogodnienia i udoskonalamy infrastrukturę – mówi Leszek Chorzewski p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa Modlin.

Lotnisko przygotowuje się do rozbudowy. Powstanie m.in. nowa, tymczasowa hala obsługi pasażerów, a także nowe miejsca postojowe dla samolotów. Będzie to możliwe dzięki dokapitalizowaniu portu o 50 mln złotych ze środków województwa mazowieckiego – jednego z udziałowców spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie.

REZERWUJ LOTY Z MODLINA

Podróżni niebawem skorzystają też ze specjalnych bramek biometrycznych, które usprawnią obsługę pasażerów na lotnisku. Montaż tych urządzeń rozpocznie się w kwietniu. Dojeżdżający do portu będą mieli także wkrótce do dyspozycji nowy środek transportu. Kolej, która dotąd dowoziła pasażerów na stację Modlin, za 2 lata, ma dojeżdżać pod samą halę odpraw. Inwestycja realizowana wspólnie przez PKP PLK i województwo mazowieckie wchodzi właśnie w kolejny etap.

- Chcemy, aby pasażerowie, których będzie coraz więcej, mieli możliwość najwygodniejszego dojazdu i odjazdu z portu. Już dziś mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych kierunków, które wybierają, jadąc do pracy lub na wakacje – dodaje Leszek Chorzewski.

Są to m.in. Lwów, Kijów i Amman, które pojawiły się w sezonie zimowym, oraz powracające letnie kierunki: Glasgow, Faro, Piza, Korfu, Chania, Pescara, Burgas i Rimini. Już od 3 kwietnia pojawi się nowy kierunek. Będzie nim Marsylia, na południu Francji.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin w okresie styczeń – luty 2019 r. obsłużył łącznie 463 311  pasażerów, co oznacza wzrost o 3,9 % w odniesieniu do analogicznego okresu w 2018 roku i historycznie najwyższe przewozy w tych dwóch miesiącach od początku działania portu.


22 marca 2019 r. lotnisko Warszawa Modlin odprawiło 15-milionowego pasażera. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: Port Lotniczy Warszawa Modlin

TAGI: Warszawa Modlin
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook