Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Wstrzymane loty Boeingów 737MAX

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 13 Marca 2019

Urząd Lotnictwa Cywilnego wstrzymał loty pasażerskie samolotami Boeing 737-8 MAX i Boeing 737-9 MAX w polskiej przestrzeni powietrznej. Podobny zakaz wprowadziła także Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego.

Zakaz lotów wydany przez polski Urząd Lotnictwa Cywilnego obowiązuje do odwołania. Oznacza, że  samoloty Boeing 737-8 MAX i 737-9 MAX nie mogą startować, lądować ani przelatywać przez polską przestrzeń powietrzną.

Decyzja ma związek z ostatnią katastrofą Boeinga 737 MAX należącego do linii Ethiopian. Maszyna rozbiła się sześć minut po starcie z lotniska w stolicy Etiopii. Zginęło 157 osób, w tym dwoje Polaków. Samolot został dostarczony przewoźnikowi pod koniec ubiegłego roku. Wcześniej katastrofie uległa podobna maszyna należąca do linii Lion Air.

W związku decyzją kolejnych agencji lotniczych #LOT wstrzymuje do odwołania wykonywanie rejsów Boeingami #737MAX8. Połączenia w miarę dostępności floty będą realizowane innymi typami samolotów. Będziemy informować o ewentualnych zmianach w rozkładzie.

— Adrian Kubicki (@kubicki_adrian) 12 marca 2019

W związku decyzją kolejnych agencji lotniczych LOT wstrzymuje do odwołania wykonywanie rejsów Boeingami 737MAX8. Połączenia w miarę dostępności floty będą realizowane innymi typami samolotów. Będziemy informować o ewentualnych zmianach w rozkładzie - napisał na Twitterze rzecznik LOTu, Adrian Kubicki.

Wczoraj firma Boeing poinformowała, że w samolotach 737MAX8 i 737MAX9 zostanie zaktualizowane oprogramowanie.


EASA zamyka przestrzeń powietrzną dla Boeingów 737MAX8 i 737MAX9. Fot.: Aneta Gala / LOT

Źródło: ULC, EASA, LOT

TAGI: lot, Boeing, 737MAX, B737MAX
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook