Booking.com

Nowe, sezonowe połączenie LOT-u do Azji

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 22 Lutego 2019

Kolejny azjatycki kierunek pojawi się w ofercie LOT-u. Samoloty polskiego przewoźnika będą latać do Kolombo na Sri Lance. Będzie to sezonowe połączenie realizowane w sezonie zimowym 2019/2020.

Pierwszy lot na trasie Warszawa - Kolombo planowany jest 3 listopada 2019 r. Rejsy będą realizowane 3 razy w tygodniu do 28 marca 2020 r. samolotami Boeing 787-9 Dreamliner. Wyloty z Polski planowane są w środy, piątki i niedziele o 15:35. Przylot do Kolombo o 5:10 lokalnego czasu. Loty ze Sri Lanki w poniedziałki, czwartki i soboty o 7:35. Przylot do Polski o 13:30.

REZERWUJ LOTY Z WARSZAWY DO KOLOMBO

Kolombo będzie siódmym azjatyckim kierunkiem dalekodystansowym w siatce LOT-u. - Zdecydowaliśmy się uruchomić regularne połączenie na Sri Lankę ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje w sumie ponad 1,8 mln osób. Dogodny rozkład gwarantuje pasażerom ze wszystkich obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Pragi, Budapesztu czy Zagrzebia najkrótszą podróż do Kolombo z dogodną przesiadką na Lotnisku Chopina. Rejs z Warszawy na Sri Lankę potrwa ok. 9 godzin – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

Od kilku lat Azja Południowa jest najchętniej wybieranym kierunkiem dla coraz większej liczby pasażerów podróżujących z wielu krajów Europy. Położony nad Oceanem Indyjskim Cejlon przyciąga kilometrami piaszczystych plaż, bujną zielenią, starożytną architekturą oraz nieprzeciętną kuchnią regionu. Kraj jest też jednym z największych producentów herbaty na świecie, stąd jego sporą część pokrywają pola herbaciane. Od listopada do marca, średnia temperatura na Sri Lance wynosi 30 st., dzięki czemu stanowi idealną propozycję na zimowy wypoczynek.


W sezonie zimowym 2019/2020 LOT uruchomi bezpośrednie, sezonowe loty Warszawa - Kolombo. Fot.: Latajznami.pl

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, Kolombo, Sri Lanka, loty na Sri Lankę, loty do Kolombo, loty Warszawa Kolombo
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook