Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Nowy kierunek w Azji w ofercie LOTu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 15 Stycznia 2019

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały uruchomienie kolejne azjatyckiej trasy. Jesienią przewoźnik rozpocznie rejsy do Indii. To szósty kierunek w Azji w ofercie LOTu. Samoloty będą latać na tej trasie 5 razy w tygodniu.

Loty Warszawa - Delhi wystartują 17 września 2019 r. Wyloty z Warszawy zaplanowane są we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele o 22:40 (przylot do Delhi o 9:00 czasu lokalnego). Wyloty z Delhi w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele o 11:15 (przylot do Warszawy o 15:50). Trasa będzie obsługiwana samolotami Dreamliner 787-8 i 787-9.

- Długo oczekiwane połączenie LOT-u do Indii staje się faktem. Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że ten niezwykły kierunek dołącza dziś do rosnącej siatki połączeń LOT-u, a już we wrześniu tego roku, pierwszy Dreamliner LOT-u wyląduje w sercu Indii na Delhi Airport. To wspaniały moment w 90. letniej historii LOT-u, który jest jednocześnie miarą naszego dynamicznego rozwoju – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

REZERWUJ LOTY Z WARSZAWY DO DELHI

LOT informuje, że Delhi zostało wybrane nieprzypadkowo spośród kierunków azjatyckich. Indie są siódmą gospodarką świata, której wartość wynosi 2 439 mld USD i najludniejszym państwem zamieszkiwanym przez ponad 1,3 mld osób. Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji m.in w sektorze IT i bramą do pozostałych krajów w Europie. Nowe połączenie LOT-u będzie kluczowym elementem w budowaniu więzi gospodarczych i dalszego rozwoju relacji biznesowych między krajami.

Połączenie zostało uruchomione także z myślą o odwiedzających Indie turystach i podróżnikach z całego świata. Rozciągający się od Oceanu Indyjskiego po Himalaje kraj prezentuje niezwykłą różnorodność kulturową. Wyróżnia go też wyjątkowa, znana na całym świecie kuchnia. Bezpośrednie połączenie lotnicze między krajami z pewnością uwolni potencjał turystyczny między Polską, Europą a Indiami.

LOT nawiązał umowę code-share z Air India, którą planuje rozwijać – odtąd na połączeniach LOT-u do i z Frankfurtu widnieją także kody indyjskiego przewoźnika.


17 września 2019 r. LOT uruchomi bezpośrednie loty Warszawa - Delhi. Fot.: Latajznami.pl

- Nowe połączenie nie tylko umożliwi najkrótszą i najwygodniejszą podróż między Polską a Indiami. Rejsy zapewniają pasażerom z i do Indii połączenie z kluczowymi miastami w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał pasażerski jest ogromny - między Indiami, a Europą podróżuje obecnie aż 8,9 milionów pasażerów – dodaje Rafał Milczarski.

Rejs między Warszawą a Delhi, w którym Dreamliner pokona 5 271 km potrwa 6 godzin 50 minut. W drugą stronę Dreamlinery polecą 8 godzin.

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, Delhi, Indie, loty do Delhi, loty do Indii, loty Warszawa Delhi
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook