Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


LOT lata już na kolejne lotnisko w Londynie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 07 Stycznia 2019

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły kolejne połączenie do Londynu. Samoloty latają na lotnisko City, położone najbliżej centrum miasta. Mogą tam lądować jedynie niektóry typy samolotów.

Loty na trasie Warszawa - Londyn City są obsługiwane dwa razy dziennie. By obsługiwać to połączenie LOT kupił cztery nowe Embraery 190. To jeden z typu samolotów, który może lądować na lotnisku City.

W rozkładzie zaplanowano 12 lotów tygodniowo. Z Warszawy od poniedziałku do soboty o 7:15 (przylot do Londynu o 9:00) oraz od poniedziałku do piątku oraz w niedziele o 16:15 (przylot do Londynu o 18:00).

W drogę powrotną samoloty startować będą o 9:30 (przylot do Warszawy o 13:00) od poniedziałku do soboty oraz o 18:30 (przylot do Warszawy o 22:00) od poniedziałku do piątku oraz w niedziele.

Lotnisko London City jest położone w dzielnicy Royal Docks. Znajduje się najbliżej biznesowego centrum Londynu: 9,6 km od City i w sąsiedztwie słynnych atrakcji miasta, np. Tower Bridge i wieżowca The Shard.

REZERWUJ LOTY WARSZAWA - LONDYN CITY

Rozkład umożliwi pasażerom podróżującym z Warszawy, a także m.in. z Wilna, Kijowa, Lwowa, Rygi, Bukaresztu, Larnaki, Tbilisi i większości polskich lotnisk regionalnych do odbycia podróży biznesowej do stolicy Wielkiej Brytanii w ciągu jednego dnia. Ponadto nowe połączenie LOT-u jest skomunikowane z rejsami m.in. z miast w Azji, np. Singapuru, Tokio, Seulu, Pekinu i Astany (z krótką i wygodną przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie). Jednocześnie LOT utrzymuje dotychczasową częstotliwość połączeń na Heathrow.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i stromy kąt podejścia specjalnie do obsługi London City LOT pozyskał cztery nowe Embraery 190, które spełniają wymogi operacyjne tego portu. Zostały one dostarczone przewoźnikowi z fabryki producenta w Brazylii pod koniec grudnia 2018 r. Nowy E-190 zabiera na pokład 106 pasażerach w klasach biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

W tym roku LOT uruchomi jeszcze dwie inne trasy na lotnisko Londyn City. Od 18 lutego z Budapesztu, a od 1 maja z Wilna.


LOT rozpoczął rejsy z Warszawy do Londynu City samolotami Embraer 190. Fot.: Michał Zawada / LOT

Źródło: LOT

TAGI: lot, Londyn City, loty do Londynu, loty Warszawa Londyn, Embraer 190
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook