Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Najlepsze kierunki w 2019 roku. Gdzie będziemy podróżować?

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Sobota, 05 Stycznia 2019

Mamy dla Was TOP 10 najlepszych kierunków do podróży w 2019 roku. Zestawienie przygotował serwis Skyscanner. Na liście znalazły się kierunki zarówno na dłuższe, jak i krótsze wyjazdy. W pierwszej trójce m.in. kierunek na dalekiej północy.

W 2018 roku według Skyscanner najgorętszym momentem na zagraniczne podróże była majówka. Serwis prognozuje, że także w tym roku majowy weekend może powtórzyć zeszłoroczny sukces.

Analitycy Skyscanner sprawdzili najmodniejsze i najpopularniejsze kierunki, które podbiją serca podróżników. Lista top zawiera kilka nowości, jak choćby Tajwan i Peru, czy Tromso słynące z safari z wielorybami. W Polsce chętnie udamy się na Śląsk, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, również z zagranicy.

REZERWUJ LOTY W 2019 ROKU

Które kierunki najchętniej wybierzemy?

2019 rok to nowe podróżnicze otwarcie. Choć nadal będziemy tłumnie podbijać włoskie, hiszpańskie czy chorwackie plaże, a jesienią i zimą napawać zmysły azjatycką egzotyką, to chętnie sięgniemy po nowe kierunki. Na liście znalazły się m.in.:

    1.    Izrael
    2.    Maroko
    3.    Norwegia (Tromso)
    4.    Czarnogóra (Podgorica)
    5.    Hiszpania (Sewilla)
    6.    Tajwan
    7.    Peru
    8.    Jordania (Amman)
    9.    Zanzibar
    10. Włochy (Neapol)

Polacy nadal będą chętnie latać do Azji, zwłaszcza Tajlandii, Wietnamu czy Kambodży, ale również otwierać się na nowe kierunki, w tym Tajwan - połączenie uporządkowanej Japonii i gwarnego Hong Kongu. Na miejscu czekają nie tylko zniewalające krajobrazy, piękne świątynie czy pomniki Buddy, ale również tętniące życiem nocne markety (Night Markets), organizowane niemal w każdym mieście. Według Skyscanner najtańszym miesiącem na podróż do Tajwanu będzie maj – za bilety zapłacimy już od 1730 złotych.


Ejlat w Izraelu. Izrael to numer 1 na liście najmodniejszych kierunków w 2019 r. Fot.: anatfleischman0 / Pixabay

Wśród nowości 2019 na liście Skyscanner pojawiła się również Ameryka Południowa z Peru – kraj Inków słynący m.in. z Machu Picchu, Kanionu Colca czy Amazonki. Ameryka Południowa nadal należy do najdroższych. Jednak najtańszym miesiącem na podróż do Peru będzie przełom kwietnia i maja, kiedy za bilet zapłacimy od 3170 złotych.


Marrakesz w Maroku. Maroko to numer 2 na liście najmodniejszych kierunków w 2019 r. Fot.: Audrey_an / Pixabay

Trzecią nowością na liście Skyscanner jest Norwegia z Tromso, leżącym na wyspie Tromsoya za kołem podbiegunowym. To raj dla miłośników dzikiej przyrody, fiordów i safari z wielorybami. Obserwowanie waleni to jedna z głównych lokalnych atrakcji. Wycieczki organizowane są z udziałem przyrodników i przebiegają tak, by nie zakłócić spokoju zamieszkujących w głębinach Morza Norweskiego ssaków. Do Tromso bezpośrednio polecimy z Gdańska.


Tromso w Norwegii. Tromso to numer 3 na liście najmodniejszych kierunków w 2019 r. Fot.: DDStudio / Pixabay

Źródło: Skyscanner.pl

TAGI: loty 2019, loty do Tromso, loty do Maroka, loty do Izraela, kierunki 2019, tanie loty
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook