Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Polacy spędzają święta nie tylko z rodziną. Coraz częściej podróżują

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 23 Grudnia 2018

Święta Bożego Narodzenia to coraz częściej okazja do podróżowania. Z corocznego raportu przygotowanego przez Skyscanner wynika, że w święta nie tylko świętujemy, ale również odpoczywamy i ładujemy się pozytywną energią, coraz częściej w czasie podróży.

Znacznie chętniej niż kiedyś rezygnujemy z suto zastawionego stołu na rzecz kilkudniowej wycieczki zarówno w kraju, jak i poza granicami. Na liście top 10 kierunków wybranych przez Polaków na świąteczną podróż, w tym roku znalazły się m.in. Londyn, Paryż, Tel Awiw, Barcelona.

Skyscanner sprawdził również, w którym ze świątecznych dni ceny lotów są najniższe, a w którym najwyższe. Okres między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem to początek zimowego szczytu sezonu. To oznacza wzmożony ruch i stosunkowo wysokie ceny biletów lotniczych. Dlatego, aby kupić bilet w naprawdę dobrej cenie należy to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, optymalnie około 2-2,5 miesiąca przed wylotem.

REZERWUJ LOTY NIE TYLKO NA ŚWIĘTA

Osoby planujące spędzić święta w podróży powinny pamiętać, że najtańszym dniem wylotu jest 24 grudnia, z kolei kolejne dni świąteczne, z uwagi na wzmożony ruch, będą już stosunkowo droższe.

Gdzie spędzimy święta?

Z ankiety przeprowadzonej przez serwis Skyscanner wynika, że Polacy na świąteczne podróże najczęściej wybierają duże europejskie miasta lub tzw. „ciepłe kierunki”:
1. Londyn
2. Paryż
3. Tel Awiw
4. Barcelona
5. Lizbona
6. Frankfurt
7. Amsterdam
8. Rzym
9. Zurych
10. Dubaj


Londyn, Paryż i Tel Awiw - to najpopularniejsze kierunki podróży Polaków w Boże Narodzenie. Fot.: Lotnisko Chopina

Źródło: Skyscanner.pl

TAGI: loty na święta, świąteczne loty, gdzie latamy na święta, loty Boże Narodzenie, loty święta
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook