Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Nowe samoloty we flocie LOT

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Sobota, 22 Grudnia 2018

Nowe Embraery 190 LOT-u już niedługo zabiorą pasażerów. Dwa z czterech zamówionych samolotów są już w Warszawie. Od nowego roku zaczną latać na kilkunastu europejskich trasach, m.in. do Londynu City.

Pierwsze dwie z czterech zamówionych przez LOT maszyn - o numerach rejestracyjnych SP-LMA i SP-LMB - wylądowały w Warszawie we wtorek. Przyleciały z Sao Jose dos Campos, gdzie znajduje się fabryka Embraera. Po drodze niezbędne były dwa międzylądowania: w Recife na wschodzie Brazylii i Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich.

W ciągu najbliższych dni w Embraerach będzie montowane wyposażenie dodatkowe, na samolotach będą też szkolili się piloci LOT-u. Embraer 190 poleci w swój pierwszy rejs z pasażerami 1 stycznia o godz. 15:20 do Budapesztu. Drugi rejs obsłuży tego samego dnia inny egzemplarz E190: o godz. 16:15 do Wilna. W ciągu kolejnego tygodnia samoloty zabiorą pasażerów m.in. do Amsterdamu, Wenecji, Nicei, Billund, Ljubljany, Moskwy, Odessy, Bukaresztu, Zagrzebia i Krakowa.

REZERWUJ LOTY WARSZAWA - LONDYN CITY

LOT pozyskał samoloty Embraer 190 specjalnie do obsługi połączeń do London City z trzech europejskich stolic: z Warszawy od 7 stycznia, z Budapesztu od 18 lutego, a także z Wilna od 1 maja. Ze względu na krótki pas startowy i stromy kąt podejścia tylko kilka rodzajów samolotów pasażerskich – w tym Embraer 190 – jest certyfikowanych do lądowania na lotnisku Londyn City.

Każdy z E190 ma na pokładzie 106 foteli w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. Maksymalny zasięg samolotów z pasażerami to prawie 3,5 tys. km.


Dwa z czterech nowych Embraerów 190 przyleciały do Warszawy. Fot.: Michał Zawada / LOT

Źródło: LOT

TAGI: lot, Embraer, E190
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook