Booking.com

LOTem częściej do USA i Kanady

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 04 Grudnia 2018

LOT zwiększy częstotliwość rejsów z Polski do USA i Kanady. Niektóre połączenia będą realizowane nawet 2 razy dziennie. Zmiany zaczną obowiązywać w 2019 r.

Samoloty LOTu częściej będą latać z Warszawy do Toronto, Los Angeles i Newark koło Nowego Jorku. Od czerwca 2019 r. z Warszawy do Toronto będzie można polecieć 12 razy w tygodniu (teraz 9 lotów tygodniowo). Liczba rejsów z Warszawy do Los Angeles wzrośnie z 6 do 7 w tygodniu, a z Warszawy do Newark z 4 do 5 razy w tygodniu. Poza tym utrzymany zostanie jeden lot tygodniowo z Rzeszowa do Newark.

Poza tym 1 czerwca 2019 r. LOT uruchomi bezpośrednie loty z Warszawy do Miami (4 razy w tygodniu).

Zwiększenie częstotliwości jest możliwe dzięki zaplanowanemu na przyszły rok rozwojowi floty dalekodystansowej, a konkretnie dostawom kolejnych samolotów szerokokadłubowych zamówionych u Boeinga. Dzisiaj LOT ma w swojej flocie 11 Dreamlinerów, z czego osiem w wersji 787-8 (z 252 fotelami dla pasażerów) i trzy 787-9 (294 fotele). Do końca przyszłego roku Dreamlinerów we flocie LOT-u ma być łącznie 15, co pozwoli przewoźnikowi na wzrost możliwości przewozowych o 40 proc.

REZERWUJ LOTY DO USA I KANADY

Dostawy czterech kolejnych samolotów – w większej wersji 787-9 - planowane są w przyszłym roku, z czego trzech pierwszych do końca maja. Nowe samoloty będą latały z pasażerami przede wszystkim na trasach z Warszawy: do Seulu, Tokio-Narity, Pekinu i Chicago (na tej ostatniej trasie także z Krakowa). Ich wejście do służby umożliwi skierowanie innych maszyn tego typu do Toronto, Los Angeles i Newark.

- Zwiększenie częstotliwości na tych trasach to bardzo dobra wiadomość dla pasażerów. Ameryka Północna, czyli Stany Zjednoczone i Kanada, to nasze kluczowe rynki dalekodystansowe. Poprawa oferty pasażerskiej na tych kierunkach wpisuje się w obowiązującą strategię LOT-u na lata 2016-2020, która zakłada rozwój portu przesiadkowego na Lotnisku Chopina w Warszawie – mówi Robert Ludera, dyr. Biura Siatki LOT-u.


Od czerwca 2019 r. LOT zwiększy częstotliwość lotów do USA i Kanady. Fot.: Latajznami.pl

LOT posiada dziś w swojej ofercie 14 połączeń dalekiego zasięgu, z czego dziewięć do Ameryki Północnej. LOT oferuje dziś  rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku-JFK, Newark, Chicago, Los Angeles, Miami, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, a oprócz tego z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Chicago i Nowego Jorku-JFK.

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, USA, Kanada, Toronto, Los Angeles, Newark, loty do USA, loty do Kanady, loty do Miami, loty do Toronto, loty do Los Angeles, loty do Newark, Rzeszów
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook