Booking.com

KLM będzie latał z Wrocławia do Amsterdamu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 20 Listopada 2018

Wrocław będzie czwartym lotniskiem w Polsce, z którego będą latać holenderskie linie lotnicze KLM. Wiosną 2019 r. przewoźnik uruchomi loty do Amsterdamu.

Pierwszy lot Wrocław - Amsterdam planowany jest 6 maja 2019 r. Rejsy będą realizowane 7. razy w tygodniu. Z lotniska w stolicy Dolnego Śląska regularne loty oferuje również partner KLM - linie Air France, które pół roku temu zainaugurowały połączenie do Paryża. Po inauguracji nowego lotu KLM na trasie Wrocław - Amsterdam, wspólna oferta Air France i KLM z Polski będzie wzrośnie do 91 lotów tygodniowo, co stanowi 90-procentowy wzrost liczby połączeń z/do Polski na przestrzeni ostatnich trzech lat. Nowy lot zostanie zainaugurowany  w wyjątkowym, historycznym momencie dla KLM – w jubileuszowym roku 2019, w którym linia będzie obchodzić 100 lat swojego istnienia.

Peter Elbers, prezes i dyrektor generalny KLM powiedział: - Uruchomienie lotów do Wrocławia wzmacnia rolę KLM, jako ważnego gracza na rynku lotniczym w Europie Środkowej. Co więcej Wrocław stanowi również nowy kierunek dla naszego głównego lotniska bazowego – Schiphol w Amsterdamie, umożliwiając ekspansję jego siatki lotów.

REZERWUJ LOTY WROCŁAW - AMSTERDAM

Trasa
Dni lotów
Nr lotu
Godziny lotów
WROCŁAW - AMSTERDAM
1234567
KL1272
14:05-15:55
AMSTERDAM - WROCŁAW
1234567
KL1271
11:50-13:35

Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę KLM Cityhopper należącą do grupy Air France KLM, która jest dedykowana do lotów europejskich. Pasażerowie będą podróżować samolotem typu Embraer E175, w konfiguracji 60 miejsc w klasie ekonomicznej, 8 w strefie Economy Comfort oraz 20 miejsc w klasie biznes.


W maju 2019 r. KLM uruchomi bezpośrednie loty Wrocław - Amsterdam. Fot.: KLM

Źródło: KLM

TAGI: KLM, Wrocław, Amsterdam, Holandia, loty do Amsterdamu, loty do Holandii, loty Wrocław Amsterdam, linie lotnicze KLM, loty z Wrocławia
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook