Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Jet2.com uruchomi piątą trasę z Krakowa

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 18 Października 2018

Linia lotnicza Jet2.com zapowiedziała kolejne połączenie z Krakowa. Tym razem będzie to Glasgow. Termin uruchomienia lotów jest bardzo odległy. Kiedy ruszy nowa trasa?

Loty Kraków - Glasgow ruszą w sezonie zimowym 2019/2020. Będzie to piąta trasa linii Jet2.com z lotniska w Krakowie. Bilety na nowe połączenie są już w sprzedaży. Pierwszy rejs zaplanowano na 29 listopada 2019 roku. Loty będą realizowane w poniedziałki i piątki.

W sezonie zimowym 2019/2020 brytyjski przewoźnik zaoferuje w sprzedaży ponad 110 tys. miejsc w samolotach z Krakowa. Oprócz Glasgow linia lata także do Birmingham, Leeds Bradford, Manchesteru i Newcastle.

REZERWUJ LOTY KRAKÓW - GLASGOW

Jet2.com jest obecny na krakowskim lotnisku od 2006 roku.


29 listopada 2019 r. Jet2.com rozpocznie loty z Krakowa do Glasgow. Fot.: Jet2.com

GLASGOW

Glasgow jest największym miastem w Szkocji, a jego początki sięgają Średniowiecza. Jest to również jedno z największych miast w Wielkiej Brytanii. Znajdują się tam słynne kluby piłkarskie – Celtic Glasgow oraz Glasgow Rangers, których siedziby są dostępne dla turystów. Zwiedzanie Glasgow można rozpocząć od Placu Jerzego (George Square), przy którym stoi zabytkowy ratusz. Warto zajrzeć do katedry oraz odwiedzić zespół średniowiecznych budynków „Provand’s Lordship” ze znajdującym się nieopodal ogrodem.

Turyści mogą zwiedzać budynek założonego w 1451 r. uniwersytetu – jednego z najstarszych i najważniejszych w Wielkiej Brytanii – pospacerować po terenie kampusu, który nieraz zamieniał się w plan filmowy. Uniwersytet w Glasgow gości rocznie ponad 1500 osób z całego świata, uczestników międzynarodowych projektów takich jak np. Erasmus +.

Warto zarezerwować sobie co najmniej kilka godzin i odwiedzić np. Muzeum Transportu, Kelvingrove Art Gallery and Museum, a także Muzeum Nauki z wieżą widokową, która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, a przy tym oferuje najlepszy widok na miasto. W Glasgow jest również sporo terenów zielonych, m.in. park Glasow Green; warto też przyjrzeć się architekturze miasta, a entuzjaści street artu też znajdą tu coś dla siebie.

Źródło: Port Lotniczy Kraków

TAGI: Jet2, Kraków, Glasgow, Szkocja, loty do Glasgow, loty do Szkocji, loty Kraków Glasgow
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook