Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Ryanair kasuje loty w piątek 28 września, także z Polski

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 26 Września 2018

190 na 2400 lotów skasują w piątek, 28 września linie lotnicze Ryanair. Powodem jest strajk części załóg pokładowych w Hiszpanii, Belgii, Holandii, Portugalii, Włoszech i Niemczech. Linia skasuje niektóre połączenia z i do Polski.

Wszyscy pasażerowie, których loty zostały anulowane zostali poinformowani o tym fakcie drogą mailową i sms-ową - informuje Ryanair.

Na razie wiadomo, że w piątek 28 września skasowane zostaną m.in. loty:
^ Berlin - Kraków (11:05)
^ Kraków - Berlin (12:45)
^ Malaga - Wrocław (6:20)
^ Wrocław - Malaga (10:20)
^ Porto - Kraków (7:00)
^ Kraków - Porto (12:00)

REZERWUJ LOTY RYANAIR

Na stronie internetowej przewoźnika można przeczytać, że „Ryanair szczerze żałuje tych niepotrzebnych anulacji wywołanych przez związki zawodowe na żądanie pracowników konkurencyjnych linii lotniczych. W Hiszpanii, głównym motorniczym strajku jest członek załogi pokładowej Norwegiana z Alicante, w Portugalii załoga pokładowa TAP wzywa do strajku bez wsparcia portugalskiej załogi pokładowej Ryanaira, a we Włoszech, gdzie Ryanair zaakceptował zbiorowy układ pracy z trzema głównymi związkami zawodowymi, do strajku nawołuje niewielki związek, który nie jest uznawany ani wspierany przez włoskie załogi pokładowe Ryanaira”.

Dalej czytamy, że „Ryanair poczynił w ostatnich tygodniach znaczące postępy w negocjacjach ze związkami zawodowymi, porozumiał się z pilotami i personelem pokładowym w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Niemczech. W ciągu ostatnich dwóch tygodni Ryanair napisał do związków zawodowych pilotów w Belgii, Holandii, Hiszpanii, Portugalii i Niemczech, zapraszając ich do wynegocjowania podobnych porozumień do tych uzgodnionych z FORSA w Irlandii, zarówno dla pilotów, jak i personelu pokładowego”.

„Ryanair zgodził się również przejść na lokalne kontrakty sporządzone na podstawie lokalnego prawa tak szybko, jak to tylko możliwe w 2019 r. zgodnie z układem zbiorowym pracy wypracowanym w konkretnym kraju. Jesteśmy rozczarowani, że związki kierowane przez pilotów Eurowings w Niemczech, pilotów KLM w Holandii i pilotów Aer Lingus w Irlandii nadal prowadzą kampanię strajkową, aby zakłócić loty klientów Ryanaira i zaszkodzić działalności firmy na korzyść drogich linii lotniczych”.

Ryanair przeprasza 30 000 pasażerów i uważa, że strajki są całkowicie niepotrzebne.


W piątek, 28 września 2018 r. Ryanair skasuje ok. 190 połączeń. Fot.: Ryanair

Źródło: Ryanair

TAGI: ryanair, strajk Ryanair, odwołany lot
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook