Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Pierwszy lot czarterowy z Łodzi do Antalyi [ZDJĘCIA]

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 21 Czerwca 2018

Z Łodzi wystartowały loty czarterowe do Antalyi w Turcji. To drugi kierunek wakacyjny w ofercie portu na ten sezon. Pięć dni temu port zainaugurował połączenie do Burgas w Bułgarii.

Pierwszym lotem z Łodzi do Antalyi poleciało 131 pasażerów. Czartery z Łodzi do Turcji cieszyły się zawsze bardzo dużym powodzeniem. Rekordowy był 2010 rok, kiedy kierunek ten wybrało ponad 15 tysięcy pasażerów. W późniejszych latach było to od 8 do 10 tysięcy turystów. W tym roku lotnisko liczy, że do Turcji poleci ok. 6,7 tysięcy pasażerów.

Pasażerowie pierwszego lotu byli częstowani tortem w kolorach morza i piasku z efektownymi palmami. - Cieszymy się, że zdecydowali się państwo lecieć z Łodzi. Mam nadzieję, że wrócą państwo zadowoleni, pełni energii i będziecie mieli chęć planować kolejny wyjazd z wylotem z Łodzi, bo oferta z naszego lotniska jest coraz bogatsza – mówiła do pasażerów Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Artur Fraj, dyrektor handlowy Portu Lotniczego w Łodzi podkreślał, że wycieczki do Turcji sprzedają się bardzo dobrze, a w lipcu i sierpniu zajętych jest już 75 proc. miejsc w samolotach.

W Turcji na wczasowiczów czekają doskonałe hotele w atrakcyjnych cenach i oczywiście gwarantowana pogoda. Swoją wyprawę można uatrakcyjnić poprzez dokupienie wycieczek fakultatywnych do Kapadocji lub Pamukale, a dla miłośników mocnych wrażeń czekają niezapomniane górskie spływy pontonowe. Powrót turystów do Turcji jest niespodzianką tegorocznych wakacji. Biura podróży w całej Polsce przyznają, że sprzedałyby jeszcze więcej wyjazdów do Turcji, ale jest za późno. Wprawdzie są miejsca w hotelach, ale brakuje miejsc w samolotach. Nic więc dziwnego, że wyjazdy do Antalyi z łódzkiego lotniska sprzedają się bardzo dobrze.

- Zaplanowaliśmy 17 rotacji między Łodzią a Antalyą i przewieziemy do Turcji ok. 3700 pasażerów. Sprzedaliśmy już prawie 50 proc. miejsc, najwięcej w pierwszych tygodniach lotów czarterowych. Zauważyliśmy, że jest ogromne zainteresowanie klientów. Otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne od klientów, którzy cieszą się z powrotu czarterów do Turcji na łódzki rynek – mówi Erdem Fidan, dyrektor ds. sprzedaży Biura Podróży Coral Travel Wezyr Holidays.


Pierwszy lot czarterowy z Łodzi do Antalyi. Fot.: Tomasz Krauzowicz / Port Lotniczy Łódź


Pierwszy lot czarterowy z Łodzi do Antalyi. Fot.: Tomasz Krauzowicz / Port Lotniczy Łódź


Pierwszy lot czarterowy z Łodzi do Antalyi. Fot.: Tomasz Krauzowicz / Port Lotniczy Łódź

Źródło: Port Lotniczy Łódź

TAGI: Łódź, Antalya, Turcja, loty do Turcji, loty do Antalyi, czartery, loty czarterowe, loty Łódź Antalya, loty Łódź Turcja
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook