Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


60 milionów pasażerów Wizz Air w Polsce

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 17 Czerwca 2018

Wizz Air przewiózł 60 mln pasażerów w Polsce. Szczęśliwy pasażer podróżujący do Rzymu otrzymał voucher Wizz. Wizz Air od 14 lat jest obecny na polskich lotniskach.

Pierwszy lot Wizz Air odbył się z Katowic w maju 2004 roku. Od tego czasu linia stale rozwija siatkę połączeń oferując obecnie w sumie 160 tras do 30 krajów z 8 lotnisk w Polsce.

Liczba samolotów Wizz Air w polskich bazach wzrosła ostatnio do 25, po umieszczeniu dwóch nowych maszyn w Warszawie i Katowicach. Tym samym liczba miejsc w samolotach wzrosła o 19 procent w porównaniu do poprzedniego roku.

Kolejny etap rozwoju siatki niskokosztowych połączeń Wizz Air z Polski w tym roku to 21 nowych połączeń, w tym siedem nowych tras uruchamianych w czerwcu: Katowice - Porto, Monachium Memmingen, Charków, Malaga, Faro i Podgorica oraz Warszawa-Podgorica.

14 lat po rozpoczęciu działalności, ponad 155 mln pasażerów wybrało podróże z Wizz Air. W tym miesiącu flota linii powiększyła się i składa się obecnie ze 100 samolotów, a siatka połączeń liczy ponad 600 tras, z ponad 100 trasami uruchamianymi w 2018 i 2019 roku.


60 milionów pasażerów Wizz Air w Polsce. Fot.: Wizz Air

Źródło: Wizz Air

TAGI: Wizz Air, tanie loty wizzair, loty wizzair
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook