Booking.com

Transavia będzie latać z Krakowa

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 17 Kwietnia 2018

Holenderskie linie lotnicze Transavia będą latać z Krakowa. W sezonie zimowym 2018/2019 uruchomią bezpośrednie loty do Holandii. Zaplanowano cztery loty tygodniowo.

Transavia będzie latać z Krakowa do Eindhoven w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Firma jest częścią grupy Air France KLM i wykonuje rejsy regularne i czarterowe do 110 miejsc, głównie w Europie i Afryce Północnej.

– Transavia to już dwudziesty drugi przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa. Nasz region przyciąga linie lotnicze, ze względu na swój wieloaspektowy potencjał m.in. turystyczny, biznesowy, edukacyjny. Małopolanie coraz częściej wybierają samolot, a pasażerowie zza granicy chcą latać do Krakowa, dzięki temu mamy najwyższą liczbę przewoźników lotniczych w portach regionalnych – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

– Z przyjemnością ogłaszamy nową trasę między Krakowem a Eindhoven. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na podróże między Polską a Holandią, jesteśmy pewni, że ta trasa stanie się bardzo popularna i przyciągnie zarówno podróżujących służbowo, jak i turystów, ze względu na wyjątkowo przystępną cenę – powiedział Oliver Newton, Head of Network Planning, Transavia.

Trasę będą obsługiwały samoloty Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Ceny biletów zaczynają się od 25 EUR.

Eindhoven to miasto położone w południowej Holandii, ośrodek przemysłu elektronicznego, jeden z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Turyści często odwiedzają znajdujące się tam Muzeum Van Abbemuseum z dziełami m.in. Piscassa, Chagalla, Kandinsky’iego czy Mondriaana. Jest też interaktywne muzeum archeologiczne na świeżym powietrzu – Eindhoven Museum – odwiedzane jest rocznie przesz około 60 tys. turystów.

Jednym z charakterystycznych budynków dla Eindhoven jest Evolution – przypominający z zewnątrz latający spodek. W parku miejskim znajduje się zabytkowy młyn wodny, który był inspiracją dla Van Gogha.


Jesienią 2018 r. Transavia uruchomi loty z Krakowa do Eindhoven. Fot.: Transavia

Booking.com

Źródło: Kraków Airport

TAGI: Kraków, Eindhoven, Holandia, tanie loty do Holandii, tanie loty do Eindhoven, loty Holandia, loty Eindhoven
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook