Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Lufthansa odwołuje połowę lotów, także z polskich lotnisk

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 09 Kwietnia 2018

10 kwietnia 2018 r. Lufthansa odwoła 800 z 1600 swoich lotów. Powodem jest strajk obsługi naziemnej, służb pomocniczych i lotniskowej straży pożarnej na czterech niemieckich lotniskach. Strajk spowoduje odwołanie niektórych lotów z i do Polski.

Protest we Frankfurcie, Monachium, Kolonii i Bremie rozpocznie się o 5:00 i potrwa do 18:00 we wtorek 10 kwietnia 2018 r. W związku z tym Lufthansa odwoła 800 z 1600 zaplanowanych rejsów, w tym 58 lotów międzykontynentalnych. Strajk odczuje około 90 tys. pasażerów.

Lufthansa opublikowała alternatywny rozkład rejsów na swojej stronie internetowej. Pasażerowie są proszeni o sprawdzenie statusu swojego rejsu na Lufthansa.com, przed udaniem się na lotnisko. Podróżujący, którzy przekazali Lufthansie swoje dane kontaktowe zostaną poinformowani o zmianach poprzez SMS lub e-mail. Podróżni mogą aktualizować swoje dane w każdej chwili na stronie www.lufthansa.com w zakładce “Moje Rezerwacje”. Pasażerowie mogą dodatkowo wybrać opcję automatycznych powiadomień o zmianach w statusie swoich rejsów poprzez Facebook lub Twitter.

Pasażerowie, których połączenia nie zostały dotknięte strajkiem, proszeni są o wcześniejsze przybycie na lotnisko, bo może wydłużyć się czas oczekiwania. Bez względu na to, czy ich rejs zostanie odwołany, wszyscy pasażerowie Lufthansa Group (oprócz rejsów operowanych przez SWISS), którzy zarezerwowali lot w dniu jutrzejszym przez Frankfurt lub Monachium, 10 kwietnia, mogą bezpłatnie zmienić swoją rezerwację na inny rejs w ciągu następnych 7 dni.

Na trasach krajowych w Niemczech, pasażerowie mogą korzystać z połączeń kolejowych, bez względu na to, czy ich rejs został odwołany. Aby to zrobić, pasażerowie mogą zamienić swój bilet na bilet Deutsche Bahn w zakładce “Moje Rezerwacje” na Lufthansa.com. Nie ma w tym wypadku potrzeby podróży na lotnisko.

Lufthansa nie może zrozumieć groźby Verdi w postaci tak potężnego strajku. - To kompletnie niedopuszczalne, aby związki przenosiły ten konflikt na niezaangażowanych pasażerów. Lufthansa nie jest częścią tego zbiorowego konfliktu, ale niestety nasi klienci i nasza firma odczuwają skutki tego sporu – mówi Bettina Volkens, Członek Zarządu i Dyrektor ds. HR oraz Działu Prawnego w Deutsche Lufthansa AG.

- Charakter i zakres powszechnego i całodniowego strajku są w tej chwili niewłaściwe i nieuzasadnione. Strajki muszą być ostatnią deską ratunku w sporze płacowym. Politycy i pracodawcy muszą określić jasne zasady strajków i działań branżowych - domaga się Volkens. - Żałujemy, że przez strajk Verdi dotknięte zostaną plany podróży tak wielu naszych pasażerów i robimy co w naszej mocy, aby zminimalizować jego skutki - dodała.


10 kwietnia 2018 r. spowodu strajku obsługi na lotniskach w Niemczech Lufthansa odwołała 800 lotów. Fot.: Lufthansa

Źródło: Lufthansa

TAGI: Lufthansa, strajk Lufthansa, Niemcy
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook