Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Gdzie Polacy spędzą Wielkanoc?

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 30 Marca 2018

Coraz więcej Polaków spędza święta wielkanocne poza domem i bez spotkań rodzinnych przy zastawionym stole. Skyscanner przedstawił TOP 5 najczęściej wybieranych kierunków na tegoroczne święta.

W tym roku największym wzrostem zainteresowania cieszy się Grecja, na poziomie prawie 50%, a także Francja, do której uda się o 13% więcej Polaków niż w roku ubiegłym. Choć największy spadek, prawie 30%, odnotowała Hiszpania, to nadal króluje w pierwszej piątce - informuje Skyscanner.

Poza zestawieniem, na 6. pozycji znalazł się Cypr, który zanotował spektakularny wynik i wzrost popularności na poziomie 360%, podczas gdy w zeszłym roku nie znalazł się nawet w pierwszej 10.


Czy Rzym jest cały czas najchętniej wybieranym kierunkiem na podróże w czasie świąt wielkanocnych?
Fot.: Julius_Silver / Pixabay

Wśród miast, do których Polacy najchętniej się udadzą prym wiedzie Rzym. Choć w okresie Wielkanocy będzie tam wielu turystów, dostęp do części obiektów może być utrudniony, a ceny niekoniecznie przyjazne dla naszego portfela, to przeżywanie Wielkanocy w wiecznym mieście dla wielu osób stanowi wręcz mistyczne przeżycie, a zarazem kwintesencję podróżowania, które polega na gromadzeniu doświadczeń i emocji. Według analiz Skyscanner ten kierunek zarówno w tym roku, jak i w ubiegłym znalazł się na drugim miejscu wśród najchętniej wybieranych (ustępując tylko Londynowi).

W pierwszej piątce krajów, które Polacy w 2018 roku odwiedzą najtłumniej znalazły się:
1. Włochy
2. Hiszpania
3. Wielka Brytania
4. Grecja
5. Francja

W 2017 Polacy na święta Wielkanocy najczęściej wybierali:
1. Hiszpania
2. Włochy
3. Wielka Brytania
4. Niemcy
5. Portugalia

Źródło: Skyscanner.pl

TAGI: loty wielkanoc, loty święta, gdzie Polacy spędzają święta, tanie loty
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook