Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Kobiety w lotnictwie dodają skrzydeł [ZDJĘCIA, FILM]

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 08 Marca 2018

Bez nich funkcjonowanie lotnisk nie byłoby możliwe. Za sprawne przygotowanie samolotu, czyli wszystkie czynności, usługi i procesy ujęte w tzw. obsłudze naziemnej (handlingowej) odpowiada szereg osób, wśród których coraz liczniej spotkać możemy kobiety.

W Dniu Kobiet poznajcie niektóre z kobiet pracujących w LS Airport Services - największej polskiej firmie zajmującej się obsługą naziemną samolotów na warszawskim Lotnisku Chopina, a także w portach lotniczych w Krakowie, Katowicach, Gdańsku oraz w Modlinie.

Obecnie LS Airport Services zatrudnia ponad 2500 pracowników, w tym 685 kobiet. Spotkamy je zarówno na płycie lotniska, w przestrzeni w której przebywają pasażerowie przed i po locie, w magazynie cargo czy na szeroko rozumianym zapleczu lotnisk oraz Spółki. Pełnią różne funkcje.


W LS Airport Services pracuje 685 kobiet. Fot.: LS Airport Services

W dynamicznie rozwijającej się branży lotniczej potrafią się świetnie odnaleźć i rozwinąć. Pełnią stanowiska kierownicze – czego przykładem są np. Danuta Nowak czy Agnieszka Koprowska, pełniące obecnie odpowiednio funkcję dyrektorów oddziału Modlin, czy Gdańsk. Wiceprezesem LS Airport Services też jest kobieta - Anna Rosek, która przed trafieniem do Zarządu Spółki pełniła szereg różnych funkcji w branży lotniczej i zna ją od podszewki.


180 kobiet w spółce LS Airport Services pracuje przy obsłudze naziemniej samolotów i cargo. Fot.: LS Airport Services

Kim są kobiety pracujące w LS Airport Services?

- średni wiek to 35 lat,
- najpopularniejsze imiona: Katarzyna, Anna i Małgorzata,
- kobiety stanowią 27% wszystkich zatrudnionych,
- najwięcej pań (320) zatrudnionych jest w obsłudze pasażera,
- ponad 180 kobiet pracuje przy tzw. obsłudze naziemnej samolotów i cargo,
- 70 pań pracuje w administracji spółki


Ponad 300 pań zatrudnionych w LS Airport Services pracuje w obsłudze pasażerów. Fot.: LS Airport Services


Najpopularniejsze imiona pań pracujących w LS Airport Services to Katarzyna, Anna i Małgorzata. Fot.: LS Airport Services

Źródło: LS Airport Services

TAGI: LS Airport Services, lotnisko Modlin, lotnisko Warszawa, Lotnisko Chopina, lotnisko Gdańsk, lotnisko Katowice, lotnisko Kraków
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook