Booking.com

Eurowings uruchomi loty Wrocław - Stuttgart i poleci częściej do Dusseldorfu

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 15 Lutego 2018

Z Wrocławia będzie można polecieć do niemieckiego Stuttgartu. Loty na tej trasie uruchomią linie Eurowings, należące do grupy Lufthansa.

Nowe połączenie z Wrocławia do Stuttgartu wystartuje 25 marca 2018 r. Będzie obsługiwane 4 razy w tygodniu -  w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Ceny biletów zaczynają się od 289 PLN w jedną stronę (w taryfie Basic).

- Cieszymy się, że grupa Lufthansa dostrzega potencjał wrocławskiego lotniska. Liczba pasażerów podróżujących z i do Niemiec, ale też dalej – przez porty niemieckie w świat – wciąż się zwiększa, więc wzbogacenie siatki jest naturalnym krokiem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Nowe połączenie do Stuttgartu wpłynie oczywiście na rozwój ruchu biznesowego. W mieście znajduje się wiele przedsiębiorstw, instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem – dodaje.

Czas podróży wyniesie 1 godz. 40 min. W tygodniu loty ze Stuttgartu będą realizowane o godz. 10.30 (powrotne z Wrocławia o godz. 12.55), a w niedziele o godz. 13.20 (powrotne o godz. 15.30). Pasażerowie polecą samolotami Bombardier Dash 8 Q400.

Jednocześnie przewoźnik zwiększa liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Dusseldorfu. Od sezonu letniego będzie latał codziennie oprócz sobót.

To kolejny etap rozwoju siatki połączeń grupy Lufthansa na wrocławskim lotnisku. Od października 2017 roku dodała loty na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem – dzięki temu dostępne są aż cztery rejsy dziennie. Grupa proponuje również połączenia ze stolicy Dolnego Śląska do Monachium (raz dziennie – Lufthansa). Rejsy do Stuttgartu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia lotów do największych europejskich portów przesiadkowych. Oprócz Frankfurtu nad Menem, Monachium, Dusseldorfu można polecieć również do Zurychu (Swiss), Kopenhagi (SAS), a także Warszawy i Tel Awiwu (PLL LOT).


Od 25 marca 2018 r. Eurowings uruchomi loty Wrocław - Stuttgart. Fot.: facebook.com/eurowings

Booking.com

Źródło: Wrocław Airport

TAGI: Eurowings, Lufthansa, Stuttgart, Dusseldorf, Niemcy, Wrocław, tanie loty, loty Stuttgart, loty Dusseldorf, loty Wrocław Stuttgart, loty Wrocław Dusseldorf
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook