Booking.com

Nowa linia, nowa trasa z Krakowa

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 14 Lutego 2018

Kolejny przewoźnik rozpocznie loty z Krakowa. Wiosną ruszy połączenie na Ukrainę. To także zupełnie nowy kierunek z lotniska im. Jana Pawła II.

Ukraińskie linie lotnicze Yanair uruchomią bezpośrednie loty Kraków - Odessa. Pierwszy rejs planowany jest na 22 maja 2018 r. Loty będą realizowane 2 razy w tygodniu - we wtorki i piątki. Dodatkowo od 15 lipca do 16 września w rozkładzie znalazł się trzeci lot - w niedziele. Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty Boeing 737.

- To już trzeci nowy przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa w tym roku. Wiosną korzystając ze zdywersyfikowanej siatki połączeń krakowskiego lotniska będzie można polecieć do Odessy, miasta słynącego m.in. z ciekawej architektury, plaż i muzyki – powiedziała Monika Pabisek, rzecznik prasowy Kraków Airport.

- Loty na europejskim kierunku są dla nas ogromnie interesujące i ważne. Kraków jest jednym z miast najchętniej odwiedzanych przez Ukraińców. To wspaniała okazja, aby spędzić weekend w Krakowie, ponieważ jest to miasto o bogatej historii i niesamowitych atrakcjach turystycznych – powiedział Yaroslav Ahafonov, Dyrektor Generalny YanAir.

Bilety na nowe połączenie są już w sprzedaży. Ich ceny zaczynają się od 89 USD w jedną stronę.

Linia lotnicza "YanAir" ("Yan Air") została założona w 2013 roku w Żytomierzu na Ukrainie. To tradycyjny europejski przewoźnik lotniczy pod względem obsługi pasażerów i elastycznej polityki taryfowej. Do floty linii lotniczej „YanAir” należą: jeden Airbus A321, dwa samoloty Boeing B737-300, trzy Boeing B737-400 i jeden Boeing B737-500. Portem bazowym linii lotniczej "YanAir" jest międzynarodowe lotnisko "Kijów".

Międzynarodowy Port lotniczy Odessa położony jest około 7 km na południowy zachód od centrum miasta. Od 2014 roku terminal w Odessie jest gruntownie modernizowany.

Odessa nazywana jest Perłą Morza Czarnego i jest to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Liczba słonecznych dni przekracza tu 290, a starówka tętni życiem przez całą dobę. Tu nie można się nudzić. Warto zajrzeć do Teatru Opery i Baletu czy udać się na koncert do Filharmonii. Jest tu też Muzeum Archeologiczne. Jednym z symboli Odessy są Schody Potiomkinowskie. Dawniej tymi schodami wkraczało się do miasta. Wielbicie wypoczynku nad morzem, znajdą tu piaszczyste plaże 
i delfinarium. Przed letnim upałem można schronić się na przykład w założonym na przełomie XVIII i XIX w. Ogrodzie Miejskim.


Od 22 maja 2018 r. ukraińska linia YanAir rozpocznie loty Kraków - Odessa. Fot.: facebook.com/yanairofficial

Booking.com

Źródło: Kraków Airport

TAGI: Kraków, Odessa, Ukraina, Yanair, tanie loty, loty Odessa, loty Ukraina, loty na Ukrainę, loty do Odessy, loty Kraków Odessa
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook