Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Ryanair będzie latał z Polski do... Jordanii

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Niedziela, 04 Lutego 2018

Jordania będzie kolejnym krajem do którego Ryanair będzie latał z Polski. Bezpośrednie połączenia do Ammanu zostaną uruchomione z dwóch lotnisk. Pierwsze rejsy jeszcze w tym roku.

Ryanair uruchomi loty Kraków - Amman i Warszawa Modlin - Amman. Obie trasy wystartują pod koniec października 2018 r. Będą to pierwsze, bezpośrednie połączenia z Polski do Jordanii. Jordania jest 34. krajem w siatce połączeń Ryanair.

Sprzedaż biletów na loty do Ammanu ruszy dopiero pod koniec lutego. - Cieszymy się mogąc ogłosić wprowadzenie dwóch nowych tras z Warszawy Modlin oraz Krakowa do Ammanu. Oba połączenia będą realizowane 2 razy w tygodniu od końca października 2018 r. i staną się częścią rozkładu lotów na sezon zima 2018/19 - powiedziała Olga Pawlonka z Ryanair.

- Jordania to już dwudziesty ósmy kraj w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Oferta bazowego przewoźnika rozszerza możliwość zaplanowania  podróży z Krakowa do Azji i poszukiwanie słońca w kolejnym sezonie zimowym – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdują się tu m.in. starożytne skalne miasto Nabatejczyków - Petra z legendą o skarbie egipskiego faraona; Kasr Amra czyli zamek na środku pustyni i Wadi Rum zwany Doliną Księżycową.

Stolica Jordanii, Amman to miejsce gdzie starożytność łączy się z nowoczesnością. Przed wiekami Amman zwany był… Filadelfią. Warto wybrać się tu na spacer po archeologicznym parku - Cytadeli Dżabal Al-Qala’at, z którego doskonale widać znaczną część tego położonego podobnie jak Rzym – pierwotnie na siedmiu wzgórzach – miasta. Uwagę turystów przyciągają również m.in.: teatr rzymski, który jest wbudowany w zbocze wzgórza i może pomieścić nawet 6 tysięcy widzów; Jordańskie Muzeum Archeologiczne, Królewskie Muzeum Samochodów, Jordan Hejaz Railway czyli muzeum kolejnictwa oraz Jordańska Galeria Narodowa. Amman jest także miastem sklepów i kawiarni. Poszukujący lokalnych specjalności powinni odwiedzić również targ w Ammanie.


Jesienią 2018 r. Ryanair rozpocznie loty z Krakowa i Warszawy do Ammanu w Jordanii. Fot.: Ryanair

Booking.com

Źródło: Ryanair, Kraków Airport

TAGI: ryanair, Kraków, Warszawa Modlin, Warszawa, Amman, Jordania, tanie loty, tanie loty do Jordanii, tanie loty do Ammanu, loty Warszawa Amman, loty Kraków Amman, loty do Jordanii, loty do Ammanu
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook