Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


LOT zapowiada nową trasę z Krakowa i więcej lotów do Chicago

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 01 Lutego 2018

Polskie Linie Lotnicze LOT rozwiajają swoje połączenia z Krakowa. Przewoźnik uruchomi nową trasę do Budapesztu oraz zwiększy częstotliwość rejsów do Chicago.

Loty Kraków - Budapeszt wystartują 28 kwietnia 2018 r. Będą realizowane 6 razy w tygodniu (codziennie oprócz czwartków). Samolot będzie startował z Krakowa o 7:55, w Budapeszcie wyląduje o 9:00. Ze stolicy Węgier wystartuje o 9:35.

Przedstawiciele LOT-u twierdzą, że połączenie pozwoli pasażerom z południa Polski na wygodne przesiadki w Budapeszcie na nowe rejsy dalekodystansowe LOT-u do Stanów Zjednoczonych. Od 3 maja polski przewoźnik rozpocznie regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku, a od 5 maja do Chicago. Na nowojorskie lotnisko JFK LOT poleci z Budapesztu 4, natomiast do Chicago O’Hare 2 razy w tygodniu.

- Pod względem liczby pasażerów Kraków jest drugim w Polsce i pierwszym w regionach portem lotniczym. Konsekwentnie wzmacniamy swoją obecność w tym miejscu – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT. - W założeniach strategicznych niezmiennie koncentrujemy się na budowaniu ruchu transferowego przez hub LOT-u w Warszawie. Jednocześnie w miarę w pojawiających się możliwości biznesowych i większej  dostępności floty, LOT wykorzystuje potencjał połączeń spoza Warszawy, m.in. z Krakowa – dodaje.

Częściej do Chicago

Od lipca LOT zwiększy częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem a Chicago: do dwóch w tygodniu. Dzisiaj przewoźnik lata na tej trasie bezpośrednio raz na tydzień. Od 5 lipca dojdzie dodatkowa częstotliwość. Z Chicago samolot będzie startował w czwartki o 17:25, a lądował o 9:25 następnego dnia. Z Krakowa w piątki pasażerowie wystartują o 12:40, a lądowanie planowane jest o 15:40 czasu miejscowego. Zakładany czas przelotu to 9 godz.

Nowe połączenie między Krakowem a Budapesztem, zwiększona liczby rejsów między Krakowem a Chicago i rejsy dalekodystansowe Budapeszt-Chicago zostały ze sobą skomunikowane zarówno w Krakowie, jak i w Budapeszcie. Pozwoli to podróżować między Krakowem i Budapesztem a Chicago cztery razy w tygodniu, ponieważ operacje odbywają się w różne dni tygodnia (w pozostałe dni LOT oferuje dogodne połączenia z i do Chicago z przesiadką w Warszawie).

- Kraków-Chicago to najkrótsze i najwygodniejsze połączenie Małopolski ze stanem Illinois. Bezpośrednie rejsy stanowią uzupełnienie oferty podróży między Krakowem a Chicago z przesiadką w Warszawie i Budapeszcie. Uruchomione w ubiegłym roku połączenie cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów, dlatego postanowiliśmy uatrakcyjnić naszą ofertę. Jak wynika z najnowszych danych, ponad 90 tys. osób rocznie podróżuje samolotem między Krakowem a Chicago – dodaje Adrian Kubicki.


Od 28 kwietnia 2018 r. LOT rozpocznie rejsy z Krakowa do Budapesztu. Fot.: Latajznami.pl

Booking.com

Źródło: LOT

TAGI: Kraków, Budapeszt, Chicago, USA, Węgry, lot, loty do Budapesztu, loty do Chicago, loty Kraków Budapeszt, loty Kraków Chicago, tanie loty Budapeszt, tanie loty Chicago, tanie loty USA, tanie loty Węgry
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook