Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Karta pokładowa automatycznie w Twoim telefonie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Wtorek, 30 Stycznia 2018

Lufthansa wprowadza automatyczną odprawę pasażerów. Podróżny otrzyma kartę pokładową bezpośrednio na swój smartfon na 23 godziny przed odlotem.

Automatyczną kartę pokładową na smartfon dostaną pasażerowie wszystkich rejsów w Niemczech i po Europie. Karta pokładowa na rejsy zarezerwowane do 24 godzin przed odlotem zostanie automatycznie wysłana do pasażera na 23 godziny przed startem podróży, bez konieczności ręcznej odprawy. Aby skorzystać z tej nowej usługi, klienci Lufthansy będą musieli jedynie zostawić swoje dane osobowe na koncie Miles & More lub Lufthansa iD.

Także wszystkie usługi, z których klienci mogli korzystać do tej pory, są teraz również dostępne w ramach zautomatyzowanej procedury odprawy. Chodzi m.in. o zmianę miejsca lub anulowanie odprawy, czy elektroniczne oznaczenie bagażu.

Automatyczna odprawa dotyczy lotów w strefie Schengen, a także na podróż autobusem lub pociągiem Lufthansa Express Rail and Bus. Automatyczna odprawa nie jest możliwa, gdy podróż obejmuje odcinki poza strefą Schengen – w takich przypadkach pasażerowie będą musieli odprawić się ręcznie. Każdy, kto nie chce już korzystać z usługi, może dezaktywować opcję w dowolnym momencie na swoim profilu Klienta. Klienci bez profilu Lufthansa iD lub Miles & More mogą zarejestrować się w celu skorzystania z automatycznej odprawy poprzez link w potwierdzeniu rezerwacji. Usługa będzie wtedy ważna tylko dla tego konkretnego lotu.

Lufthansa iD jest kluczem do spersonalizowanych podróży. Po szybkim i prostym procesie rejestracji, podróżujący mogą zalogować się na laptopie, tablecie lub smart fonie za pomocą swojego adres e-mail. Następnie mają oni możliwość zapisywania danych osobowych i preferencji (np. preferowanego miejsca, posiłku czy lotniska) w swoim profilu i ich zmiany w dowolnym momencie. Przyspiesza to proces rezerwacji, ponieważ przechowywane informacje, takie jak imię i nazwisko, dane kontaktowa lub dane dotyczące płatności są automatycznie wypełnianie podczas rezerwacji rejsu.


Automatyczna odprawa dla pasażerów Lufthansy. Kartę pokładową otrzymasz na smartfon. Fot.: Lufthansa

Booking.com

Źródło: Lufthansa

TAGI: Lufthansa, odprawa na lotnisku, automatyczna odprawa
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook