Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Ryanair zmienia zasady przewozu bagażu. Nie każdy bagaż podręczny trafi do kabiny

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 15 Stycznia 2018

Od 15 stycznia 2018 r. Ryanair zmienił zasady przewozu bagażu. Opłaty zostały obniżone, ale też nie wszystkie bagaże podręczne zostaną wniesione na pokład samolotu.

Zmiany w polityce bagażowej Ryanair zaczęły obowiązywać od 15 stycznia 2018 roku. Przewoźnik obniżył opłatę za przewóz bagażu rejestrowanego oraz zwiększył limit wagi. Zmiany dotyczą też przewozu dwóch bagaży podręcznych.

Wszystkie loty od 15 stycznia 2018 roku objęte zostaną nową polityką:
- Limit bagażu został podniesiony z 15 kg do 20 kg
- Opłata za przewóz 20 kg bagażu została obniżona ze 150 zł. do 105 zł.
- Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (Priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie
- Wszyscy pozostali pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.
- Pierwszeństwo wejścia na pokład (priority) można kupić od 24 zł. podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić później nawet do 1 godziny przed lotem za 30 zł.

- Nowa polityka bagażowa i obniżenie cen przewozu bagażu będą kosztowały Ryanaira ponad 50 mln euro rocznie.  Mamy nadzieję, że niższe opłaty zachęcą klientów do nadawania bagażu do luku, a tym samym zmniejszy się liczba podróżnych z dwoma bagażami podręcznymi. Zmiany mają na celu ograniczenie opóźnień lotów. Pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Z uwagi na ograniczone miejsce w kabinie, nie jesteśmy w stanie przewieźć ponad 360 bagaży podręcznych (182 osoby x 2 bagaże) na pokładzie. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów. Mamy nadzieję, że nowa polityka znacznie poprawi punktualność lotów - powiedział Kenny Jacobs z Ryanair.


Od 15 stycznia 2018 r. zmiany w zasadach przewozu bagażu w samolotach Ryanair. Fot.: Ryanair

Źródło: Ryanair

TAGI: ryanair, bagaż podręczny, bagaż w samolocie, limit bagażu
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook