Booking.com

Air France będzie latał z Wrocławia

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 10 Stycznia 2018

Linie Air France będą latać z Wrocławia do Paryża. Połączenia ruszą w maju 2018 r. Loty będą realizowane na główne lotnisko w stolicy Francji - im. Charles’a de Gaulle’a.

Loty Wrocław - Paryż wystartują 26 maja 2018 r. Będą realizowane 7 razy w tygodniu. Wyloty ze stolicy Francji zaplanowano o godz. 9:45, a z Wrocławia o 12:15.

To debiut tego francuskiego przewoźnika na wrocławskim lotnisku. Ponadto jest to pierwsza w stolicy Dolnego Śląska sieciowa linia lotnicza spoza aliansu Star Alliance. Rejsy będą obsługiwane przez linię-córkę Air France HOP!, należącą do grupy Air France KLM, samolotami typu Embraer E170, zabierającymi na pokład 76 pasażerów, w tym 8. w klasie biznes.

- Linie lotnicze dostrzegają potencjał Portu Lotniczego Wrocław. Rozpoczęcie współpracy z nowym przewoźnikiem plasuje nas w ścisłej czołówce lotnisk regionalnych w Polsce - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Połączenie do portu im. Charles de Gaulle'a w Paryżu to świetna wiadomość dla pasażerów biznesowych, w tym również osób latających do metropolii obu Ameryk, Afryki i Azji. Linie Air France dają większy wybór, a przy tym stwarzają komfortowe warunki podróżowania po całym świecie – dodaje.

Lotnisko im. Charles de Gaulle'a w Paryżu jest drugim największym portem lotniczym w Europie. W 2016 roku obsłużyło około 66 mln pasażerów. Stąd linia Air France oferuje loty we wszystkich kierunkach świata, w tym do wielu unikatowych i bardzo odległych destynacji takich jak: Mauritius, Kostaryka, Wenezuela, Polinezja Francuska, Madagaskar i wiele innych. Linie co roku otwierają nowe kierunki. W 2018 roku oprócz Wrocławia, w siatce połączeń wśród nowości pojawią się między innymi Tajpej (Tajwan), Fortaleza (Brazylia) i Seattle (USA).


Od 26 maja 2018 r. Air France uruchomi loty z Wrocławia do Paryża. Fot.: Air France

Booking.com

Źródło: Air France

TAGI: Wrocław, Paryż, Francja, tanie loty Paryż, tanie loty Francja, loty Wrocław Paryż, loty Paryż, loty Francja
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook