Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Lufthansa będzie latać z Łodzi

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 20 Grudnia 2017

Łódź będzie 9. lotniskiem w Polsce, z którego latać będzie Lufthansa. Nowe połączenie do Monachium w Niemczech rusza wiosną 2018 r.

Loty Łódź - Monachium zainaugurowane zostaną 28 marca 2018 r. Będą realizowane 5. razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku).

Trasa
Nr lotu
Dni lotów
Godziny lotów
 
ŁÓDŹ - MONACHIUM
LH1609
12345--
10:00-11:20
ZAREZERWUJ LOT
MONACHIUM - ŁÓDŹ
LH1608
12345--
08:05-09:25

Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Bombardier CRJ 900, zabierający na pokład do 100 pasażerów.

- To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców Łodzi i całego regionu, którzy do tej pory korzystali z usług tego przewoźnika z innych portów lotniczych w Polsce. Lufthansa jest jedną z najlepszych marek na świecie. Jest certyfikowanym, pięciogwiazdkowym przewoźnikiem lotniczym obok takich linii jak Etihad Airlines, Qatar Airlines i Singapore Airlines. To dla mnie zaszczyt, gościć takiego przewoźnika w Łodzi i rozpocząć z nim stałą współpracę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jest to historyczny moment, ponieważ Lufthansa po raz pierwszy rozpocznie operowanie z Łodzi. Biorąc pod uwagę wskaźniki gospodarcze Łodzi i regionu, nasze badania dotyczące zapotrzebowania na loty do Niemiec, a także badanie z zakresu obszaru oddziaływania naszego lotniska na potencjalnych pasażerów w Polsce, jestem przekonana, że dzisiejszy dzień będzie pierwszym krokiem do naszej dalszej współpracy – powiedziała Anna Midera, prezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta.

- Jesteśmy dumni z ogłoszenia nowego, ważnego połączenia z Polski do Niemiec. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla Lufthansy, a Port Lotniczy w Łodzi, jako dziewiąty w Polsce, z którego zaoferujemy nasze usługi, potwierdza pozycję Lufthansy jako wiodącej tradycyjnej międzynarodowej linii w Polsce. Wraz z uruchomieniem nowych rejsów oferujemy, nie tylko mieszkańcom woj. łódzkiego, doskonałe połączenie z wszystkimi najważniejszymi miastami Europy, ale też z Nowym Jorkiem, Chicago, Pekinem czy Toronto – mówił Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

- Nieustannie rozwijamy naszą ofertę, zapewniając coraz większej liczbie pasażerów dogodny dostęp do globalnej siatki połączeń Lufthansy – dodaje Wagner.

Lotnisko w Monachium jest usytuowane około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe. Żaden inny europejski hub nie może konkurować z nim minimalnym czasem przesiadki, wynoszącym tylko 30 minut.


Od 28 marca 2018 r. Lufthansa rozpocznie loty z Łodzi do Monachium. Fot.: Lufthansa

Źródło: Łódź Airport

TAGI: Lufthansa, Łódź, Monachium, Niemcy, tanie loty, loty Monachium, loty do Monachium, loty Łódź Monachium
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook