Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Jeszcze więcej rejsów Lufthansy z Gdańska

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 20 Grudnia 2017

11 dodatkowych rejsów pojawi się w rozkładzie lotów Lufthansy z Gdańska. Tym samym od wiosny 2018 r. liczba połączeń do Monachium wzrośnie do 28 tygodniowo, a do Frankfurtu do 18 w tygodniu.

W rozkładzie pojawi się nowy rejs z Gdańska do Monachium. Będzie realizowane codziennie od poniedziałku do niedzieli. Wyloty z Gdańska o 9:20, z Monachium o 7:15.

Pojawią się też cztery nowe rejsy z Gdańska do Frankfurtu. Wyloty z Gdańska w środy, piątki, soboty i niedziele o 18:45, z Frankfurtu o 16:40.

Połączenia będą wykonywane zamiennie maszynami Bombardier CRJ-900 oraz Embraer 190 i Embraer 195.

- Tradycyjne linie lotnicze, co roku rozpieszczają nas na święta wspaniałymi niespodziankami. W tym roku ogłoszone kolejne, dodatkowe loty Lufthansy są dla nas oczywiście doskonałą wiadomością. Bardzo cieszy nas fakt, że Lufthansa tak dobrze rozwija się na naszym rynku. Jako przewoźnik sieciowy umożliwia coraz łatwiejsze podróżowanie po całym świecie pasażerom korzystającym z gdańskiego lotniska – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

- Lotnisko w Gdańsku odgrywa bardzo ważną rolę naszej strategii w Polsce. Bardzo się cieszymy mogąc ogłosić dodatkowe połączenia do obu naszych centrów przesiadkowych w Niemczech. Pozwoli nam to na dalsze umacnianie pozycji lidera w Gdańsku, gdzie obserwujemy znaczący wzrost zapotrzebowania i liczby pasażerów – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group Poland. - Rozszerzenie naszej oferty jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój w woj. pomorskim i rosnące zapotrzebowanie na rejsy z Gdańska do Niemiec, ale również na połączenia przesiadkowe poprzez nasze huby do prawie 300 destynacji na całym świecie – dodał.

Lotnisko w Monachium jest usytuowane około 35 kilometrów na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe. Żaden inny europejski hub nie może konkurować z nim minimalnym czasem przesiadki, wynoszącym tylko 30 minut. 

Frankfurt jest położony w drugim pod względem wielkości obszarze metropolitarnym 
w Niemczech i jednym z największych regionów ekonomicznych w Europie. Grupa Lufthansa – w tym sama Lufthansa, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings 
i SWISS – w letnim rozkładzie połączeń wspólnie oferują 301 kierunków do 102 krajów poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Brukseli, Düsseldorfie, Wiedniu i Zurychu. Na lotnisku we Frankfurcie klienci mogą skorzystać także z 15 saloników biznesowych, zapewniających komfortowe miejsce wypoczynku, biura, cichą przestrzeń do pracy i wypoczynku i wyśmienite restauracje.


Wiosną 2018 r. Lufthansa zwiększy częstotliwość lotów z Gdańska do Monachium i Frankfurtu. Fot.: Lufthansa

Źródło: Gdańsk Airport

TAGI: Lufthansa, Gdańsk, Monachium, Frankfurt, tanie loty, tanie loty Frankfurt, tanie loty Monachium, loty Gdańsk Frankfurt, loty Gdańsk Monachium, loty przez Monachium, loty przez Frankfurt
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook