Booking.com

Z Poznania można już polecieć bezpośrednio na Dominikanę

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Piątek, 10 Listopada 2017

Lotnisko w Poznaniu ma w swojej ofercie pierwsze dalekodystansowe połączenie czarterowe. Ruszyły loty na Dominikanę. Połączenie obsługuje biuro podróży TUI Poland.

Loty Poznań - Punta Cana na Dominikanie ruszyły w czwartek 9 listopada. Rejsy realizowane są przez holenderską linię lotniczą TUIfly samolotem Boeing 767-300ER. Pierwszym rejsem na Dominikanę odleciało 275 osób.

W sezonie zima 2017/2018 połączenie realizowane będzie z częstotliwością wylotów co 10/11 dni, natomiast w sezonie letnim 2018 co 14 dni począwszy od lipca przyszłego roku.

- Kierunki egzotyczne są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów. Uruchomienie tak prestiżowego kierunku z Poznania jest dla nas dowodem na dojrzałość naszego rynku, a zarazem docenieniem przez TUI Poland potencjału miasta i regionu. Wierzymy, że dzięki doskonałemu skomunikowaniu intermodalnemu Poznania z innymi częściami kraju, połączenia na Dominikanę okaże się atrakcyjne także dla mieszkańców innych województw, którzy do tej pory wybierając się na egzotyczne wakacje musieli wybierać uciążliwą podróż do Warszawy lub Berlina – powiedział Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Port Lotniczy Poznań-Ławica w roku 2017 planuje obsłużenie ok. 470 000 pasażerów w ruchu czarterowym. Prognozy na rok kolejny są równie optymistyczne i zakładają obsługę ponad 500 000 pasażerów w segmencie przewozów czarterowych na rekordowej liczbie 42 kierunków, w tym 11 nowościach – Cypr, Djerba oraz Enfiha w Tunezji, Kefalonia, Kavala w Grecji, Tivat w Czarnogórze, Dominikana, Araxos na Peloponezie, Madera, chorwacka Rijeka, Dalaman w Turcji.


Samolot TUI Fly na lotnisku w Poznaniu. Ruszyły loty na Dominikanę. Fot.: Grzegorz Gwiazda / Port Lotniczy Poznań

Źródło: Port Lotniczy Poznań

TAGI: Poznań, Punta Cana, Dominikana, lotnisko Poznań, loty Poznań Dominikana, TUI Poland, TUI Fly, loty na Dominikanę, loty Dominikana
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook