Booking.com

LOT będzie latał z Olsztyna do Lwowa

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 08 Listopada 2017

Olsztyn będzie miał bezpośrednie połączenie lotnicze ze Lwowem. Loty na tej trasie uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT. Pierwszy rejs wiosną 2018 roku.

Loty Olsztyn - Lwów będą ósmym, bezpośrednim połączeniem LOT-u na Ukrainę. Mazurskie lotnisko będzie 12. portem w Polsce obsługiwanym przez polskiego przewoźnika.

Pierwszy lot na trasie Olsztyn - Lwów odbędzie się 27 marca 2018 r. Połączenie zaplanowano 2 razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Samolot będzie startował ze Lwowa o godz. 1:40, żeby następnie wylądować w Szymanach o 2:15. W drugą stronę start z Szyman przewidziany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie o 5:35.

Rejsy będą odbywały się samolotem Bombardier Q400, który ma na pokładzie 78 foteli dla pasażerów. Bilety są już w sprzedaży w atrakcyjnych cenach rozpoczynających się od 239 zł za podróż w dwie strony.- Chcemy zapewnić pasażerom ze wszystkich regionów Polski najdogodniejszą podroż wszędzie tam, gdzie obserwujemy potencjał pasażerski. Warto zauważyć, że Szymany są już 11. polskim portem regionalnym obsługiwanym przez LOT. Od 2017 r. rozszerzyliśmy naszą siatkę połączeń o cztery porty regionalne, uruchamiając bezpośrednie rejsy z Zielonej Góry, Lublina, Bydgoszczy i Olsztyna. Niezmiernie cieszy nas, że możemy stale rozwijać ofertę połączeń nie tylko z Warszawy – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT.LOT latał już z Szyman. W sezonie letnim realizował rejsy do Warszawy. - Po krótkiej przerwie wracamy do Szyman z nową ofertą, jakiej pasażerowie z regionu jeszcze nie mieli. Bezpośrednie rejsy do Lwowa bez konieczności przesiadek to tylko 1 godz. 20 minut spędzone w powietrzu. Lwów jest jednym z najpiękniejszych miast wschodniej Europy: docenianym przez turystów z całego świata, a historycznie także ważnym miejscem dla Polaków. Z drugiej strony liczymy, że dzięki nowemu połączeniu jeszcze więcej turystów podróżujących z Europy Wschodniej zdecyduje się do odwiedzenia Mazur, które cieszą się sławą jednego z najbardziej urokliwych regionów Polski – dodaje Kubicki. Oprócz nowego połączenia z Szyman LOT rozwija ofertę podróży na Ukrainę z innych portów regionalnych w Polsce. Tylko w 2017 r. polski przewoźnik uruchomił nowe rejsy do Lwowa z Poznania i Bydgoszczy, a także do Tel Awiwu: z Poznania, Gdańska, Wrocławia i Lublina.


Od 27 marca 2018 r. LOT uruchamia bezpośrednie loty Olsztyn - Lwów. Fot.: Krzysztof Moczulski / LOT

Źródło: LOT

TAGI: lot, Olsztyn, Lwów, Ukraina, loty do Lwowa, loty na Ukrainę, loty Olsztyn Lwów, lotnisko Olsztyn, lotnisko Lwów
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook