Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Loty z Wrocławia na Zanzibar

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 06 Listopada 2017

Z Wrocławia będzie można polecieć bezpośrednio na Zanzibar. Loty czarterowe do jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie startują już za 2 miesiące.

Nowy kierunek zaoferuje pasażerom biuro podróży Itaka. Pierwszy loty na trasie Wrocław - Zanzibar odbędzie się 7 stycznia 2018 r. Rejsy będą realizowane raz w tygodniu samolotem Boeing 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie.

„Wyspa Przypraw” jest częścią Tanzanii i leży 25-50 km od jej wybrzeża. Słynie z białego i drobnego jak puder piasku, koralowych plaż i turkusowej wody. Zanzibar będzie najdalej zlokalizowanym miejscem, do którego będzie można bezpośrednio dotrzeć z wylotem z Wrocławia.

- Loty do Zanzibaru otwierają zupełnie nowy rozdział w działalności naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Pozwolą poznać magię kontynentu afrykańskiego, która właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Przy tym wszystkim będą ciekawą alternatywą dla popularnych kierunków południowych dostępnych tej zimy z Wrocławia, między innymi Wysp Kanaryjskich i Hiszpanii kontynentalnej, Portugalii, Włoch (w tym Sycylii), Izraela czy Maroka – dodaje.

Zanzibar znany jest z plaż Nungwi, Kendwa oraz Kiwengwa, a kolor oceanu jest niewiarygodnie szmaragdowy. Miłośników aktywnego wypoczynku zadowalają doskonałe warunki do uprawiana sportów wodnych, między innymi kitesurfingu. Na uwagę zasługuje również miasto Zanzibar i jego atrakcje. Wśród nich znajduje się stare miasto - Stone Town, które figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest kolorową mieszanką stylów i kultur. Tutaj też urodził się Freddie Mercury, dlatego wycieczka do tego miejsca  będzie interesująca dla każdego fana kultowej grupy Queen. Zanzibar jest znany jako światowej rangi eksporter przypraw. Przyjemny klimat sprzyja uprawianiu goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu i pieprzu. Warto zajrzeć również do parków narodowych, gdzie można spotkać małpę gerezę rudą oraz wielkie żółwie Aldabr.


Od 7 stycznia Itaka uruchamia loty czarterowe z Wrocławia na Zanzibar. Fot.: 123097 / Pixabay

Źródło: Port Lotniczy Wrocław

TAGI: Wrocław, Zanzibar, tanie loty, loty czarterowe, loty na Zanzibar, loty Zanzibar, loty Wrocław Zanzibar
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook