Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Nowe zasady przewozu bagażu Ryanair w styczniu a nie w listopadzie

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Poniedziałek, 30 Października 2017

Nowe zasady przewozu bagażu w samolotach Ryanair zaczną obowiązywać od 15 stycznia 2018 r. Wcześniej przewoźnik informował, że wprowadzi je od 1 listopada 2017 r.

Nowa polityka przewozu bagażu obejmuje m.in. obniżenie opłaty za bagaż rejestrowany (ze 150 zł. do 105 zł.).

Ryanair ogłosił następujące zmiany:
Od 6 września 2017 r.:
- Opłata za przewóz bagażu rejestrowanego została obniżona ze 150 zł. do 105 zł.
- Limit bagażu rejestrowanego został podniesiony z 15 kg do 20 kg

Od 15 stycznia 2018 r.:
- Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (Priority), a więc Plus, Flexi Plus i Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie.
- Wszyscy pozostali pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

- Postanowiliśmy wprowadzić nowe zasady przewozu bagażu 15 stycznia 2018 r.  dając więcej czasu naszym klientom do zapoznania się z nimi. Od stycznia 2018 r. pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów - powiedział Kenny Jacobs z Ryanaira.

- Wprowadziliśmy już pierwsze zmiany obniżając opłatę za przewóz bagażu rejestrowanego jednocześnie podnosząc jego limit wagowy o 33% - dodał.


Nie od 1 listopada 2017 r., a od 15 stycznia 2018 Ryanair wprowadza zmiany w zasadach przewozu bagażu. Fot.: Ryanair

Źródło: Ryanair

TAGI: ryanair, bagaż podręczny, bagaż rejestrowany
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook