Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Uwaga zmiana rozkładu! Zima 2017/2018

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Sobota, 28 Października 2017

Zmiana czasu na zimowy, to nie tylko godzina snu dłużej. To także zmiana rozkładu lotów. I znowu na tablicach lotów zajdą większe bądź mniejsze zmiany. Jedne połączenia znikają tylko na zimę, inne na stałe, a kolejne są uruchamiane. Przedstawiamy Wam podsumowanie tego co przygotowały linie lotnicze dla pasażerów w Polsce.

Najwięcej nowych tras w sezonie zimowym 2017/2018 zaproponuje Ryanair. Będą to 43. połączenia z 9. polskich lotnisk. Najwięcej nowych tras irlandzka linia uruchomi z Krakowa (14 tras). Jednocześnie linia lotnicza zawiesza bądź likwiduje kilka połączeń obecnie dostępnych, w tym dwie "krajówki"; Warszawa - Gdańsk i Warszawa - Wrocław.

Z działań Ryanair zadowoleni są szefowie lotniska w Krakowie. - Cieszymy się z coraz większej dywersyfikacji naszej siatki połączeń. Wśród nowości będą zarówno miasta na południu m.in.: Ateny, Lizbona, Marsylia, Sewilla, a także nowość na kontynencie afrykańskim – Marrakesz, jak i kierunki północne: Malmo, Goteborg, Glasgow. Na uwagę zasługuje także rozwój połączeń z miastami Europy Środkowej: Pragą, Berlinem oraz Norymbergą (miastem partnerskim Krakowa) – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. 

Niewielkie zmiany w rozkładzie na sezon zimowy wprowadza Wizz Air. Znika lub zawieszonych zostanie kilka tras. LOT wprowadza jedno nowe połączenie z Warszawy do Berlina. Polska linia zastąpi na tej trasie Air Berlin, które zostało postawione w stan upadłości i przestało latać. Lotów do Berlina nie straci też Kraków, bo Air Berlin zostanie zastąpione przez Eurowings.

Największymi nowościami zimowego sezonu są dwie premiery przygotowane przez lotniska w Lublinie i Wrocławiu. Z Lublina będzie można polecieć do Mediolanu liniami easyJet. Dla brytyjskiego przewoźnika jest to drugi polski port z którego będzie operował (pierwsze to Kraków). Natomiast we Wrocławiu pojawi się Swiss. Szwajcarska linia będzie latać do Zurychu.

– O tak bogatej siatce połączeń zadecydowały stale rosnąca liczba pasażerów i intensywny rozwój linii lotniczych, które dostrzegają duży potencjał naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Z nowości cieszy zwłaszcza Palermo. Nasi pasażerowie, jako jedyni w Polsce, będą mogli tam polecieć tanimi liniami. Bardzo dobrą wiadomością jest również pojawienie się Zurychu. To duży ukłon w kierunku pasażerów biznesowych i najlepszy dowód, że rozwijamy naszą siatkę w każdym segmencie – dodaje.


29 października 2017 r. zaczyna obowiązywać zimowy rozkład lotów. Fot.: Lotnisko Chopina

Jakie nowości przygotowały linie lotnicze na sezon zimowy 2017/2018? Szczegóły znajdują się w poniższej tabelce.

Lotnisko
Linia lotnicza
Nowe trasy
Zlikwidowane lub
zawieszone trasy
BYDGOSZCZ
 Londyn Luton
 
GDAŃSK

Aarhus
Ejlat
Tel Awiw
Wrocław
Newcastle (zawieszona)
Warszawa

 Berlin

Lizbona
Tromso
Wilno
Bruksela Charleroi
KATOWICE

Agadir
Ejlat
Belfast
Kutaisi (zawieszona)
Maastricht
Paryż Beauvais

Ateny
Edynburg
Mediolan Malpensa
Hamburg (zawieszona)
KRAKÓW

Ateny
Barcelona
Berlin
Glasgow
Goteborg
Lizbona
Malmo
Marrakesz
Marsylia
Neapol
Norymberga
Praga
Sewilla
Tel Awiw
 

Berlin 

Birmingham 

 Berlin
LUBLIN

Mediolan Malpensa
 
  Werona
 
ŁÓDŹ
-------
  
OLSZTYN

 Oslo Torp
POZNAŃ

Ateny
Billund
Castellon
Ejlat
Madryt
Oslo Torp
Tel Awiw
 
RADOM
-------
  
RZESZÓW
 Glasgow Prestwick  
SZCZECIN
-------
  
WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA
 

Berlin Tegel
 

 Dublin

 Reykjavik

 Berlin

 Gdańsk
Wrocław
WARSZAWA MODLIN

Baden Baden
Eljat
Memmingen
Sewilla
Wenecja Treviso
Saloniki (zawieszona)
WROCŁAW

Zurych
 

Agadir
 

Bruksela Charleroi
Edynburg
Gdańsk
Leeds Bradford
Neapol
Oslo Torp
Palermo
Tel Awiw
Alicante (zawieszona)
Barcelona (zawieszona)
Chania (zawieszona)
Palma de Mallorca (zawieszona)
Warszawa
Wenecja Treviso
ZIELONA GÓRA
-------
  

(mm) Foto: Marcin Jankowski / Lotnisko Chopina w Warszawie

TAGI: rozkład lotów, lotnisko, Bydgoszcz, lotnisko Gdańsk, lotnisko Katowice, lotnisko Kraków, lotnisko Lublin, lotnisko Łódź, lotnisko Olsztyn, lotnisko Poznań, lotnisko Radom, lotnisko Rzeszów, lotnisko Szczecin, lotnisko Warszawa, lotnisko Warszawa Modlin, lotnisko Wrocław, lotnisko Zielona Góra
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook