Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

LOT policzył ilu pasażerów skorzystało z połączenia Warszawa - Seul. Wiemy też ile aronii przewiozły Dreamlinery.

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 19 Października 2017

Polskie Linie Lotnicze LOT są zadowolone z obłożenia lotów na trasie Warszawa - Seul. Pasażerowie chętnie korzystają z uruchomionego rok temu połączenia do Korei Południowej.

Z bezpośrednich rejsów między Warszawą a Seulem skorzystało już 67 tys. pasażerów. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło 83 proc. Taki wynik Polskie Linie Lotnicze LOT osiągnęły w rok działalności trasy pomiędzy Polską a Koreą Południową.

- Otwierając połączenie do Seulu od początku byliśmy przekonani, że będzie to strzał w dziesiątkę. Nie pomyliliśmy się, a wręcz okazało się, że połączenie to rozwija się jeszcze szybciej, niż zakładaliśmy. Sukces połączenia między Warszawą a Seulem przekroczył nasze oczekiwania – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u. - W ubiegłym roku, jako nowy przewoźnik na koreańskim rynku, rozpoczynaliśmy sezon zimowy z trzema rejsami tygodniowo. Zaledwie pół roku później zwiększyliśmy ofertę do pięciu rejsów w tygodniu i pracujemy nad tym, by wkrótce móc latać do Seulu codziennie – dodaje Adrian Kubicki.

Od stycznia do maja 2017 r. pasażerów podróżujących wyłącznie z Polski do Korei Południowej przybyło o 42 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Podobnie było w przypadku osób z Korei Południowej, które przylatywały do Polski.Znacznie poprawiły się też wyniki przewozu LOT Cargo za ostatni rok. - Współpracujemy z największymi koreańskimi koncernami technologicznymi w zakresie eksportu i importu towarów między Koreą Południową, Polską i regionem CEE, takich jak Samsung, LG, Philips, General Motors, 3M, Hyundai. Dzięki bezpośredniemu połączeniu, jesteśmy największym eksporterem określonych produktów do Korei Południowej. Tygodniowo na pokładach Dreamlinerów przewozimy np. od 20 do 30 ton aronii – podsumowuje Adrian Kubicki.Połączenie na trasie Warszawa - Seul realizowane są Boeingami 787 Dreamliner. Do swojej dyspozycji, pasażerowie mają trzy klasy podróży: biznes, ekonomiczną premium i ekonomiczną. Specjalnie z myślą o pasażerach podróżujących na tej trasie LOT wprowadził dedykowane menu i napoje, natomiast w system rozrywki pokładowej wraz z szerokim wyborem filmów dostępny jest w koreańskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze znajduje się osoba z personelu pokładowego mówiąca po koreańsku.

Wkrótce do obsługi połączeń średniego zasięgu LOT otrzyma pierwsze egzemplarze najnowocześniejszych samolotów wąskokadłubowych dostępnych na rynku – Boeingów 737 MAX 8. W I kwartale 2018 r. polski przewoźnik pozyska także nowe większe Boeingi 787-9, które latać będą na trasach dalekiego zasięgu z dostępnością 294 miejsc pasażerskich.


LOT zadowolony z wyników. 67 tys. pasażerów skorzystało przez rok z lotów Warszawa - Seul. Fot.: LOT

Źródło: LOT

TAGI: lot, Warszawa, Seul, Korea Południowa, loty Korea, loty Seul, tanie loty do Seulu, tanie loty do Korei, loty Warszawa Seul, tanie loty, lotnisko Warszawa, Lotnisko Chopina, lotnisko Okęcie
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook