Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


2209_banners 2014-09-05_stenaline_transport_200x200 Image Banner 200 x 200

Większa baza Wizz Air we Wrocławiu i nowe trasy

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Czwartek, 07 Września 2017

Wizz Air stawia na rozwój swojej bazy we Wrocławiu. Na lotnisku będzie stacjonował drugi samolot. Linia uruchomi też cztery nowe trasy i zwiększy częstotliwość na już istniejących połączeniach.

Wiosną 2018 roku Wizz Air uruchomi loty z Wrocławia do Porto (Portugalia), Kutaisi (Gruzja), Bazylei (Szwajcaria) oraz Goteborga (Szwecja). Rejsy do Porto, Kutaisi i Goteborga będą realizowane po 2 razy w tygodniu, do Bazylei będzie można polecieć 3 razy w tygodniu.

Wizz Air zwiększy też częstotliwość na już istniejących trasach – tygodniowo przybędzie ich 16 (poza nowościami, dodatkowe rejsy dojdą na trasach do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa, Rejkiawiku). Wrocławska baza operacyjna powiększy się o drugi samolot Wizz Air. W Porcie Lotniczym Wrocław na stałe stacjonować będzie kolejny Airbus A320.

- Linie Wizz Air to nasz bardzo ważny partner, który sukcesywnie rozwija swoją działalność we Wrocławiu. Przewoźnik dostrzega potencjał miasta i inwestuje w infrastrukturę. Rozwój bazy operacyjnej oznacza długofalową rozbudowę siatki połączeń z naszego lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Nowe kierunki znakomicie uzupełnią ofertę lotów z Wrocławia. Jestem przekonany, że okażą się hitem lata 2018 i powtórzą sukces ostatnich nowości przewoźnika – dodaje.

Johan Eidhagen, członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air: - Umieszczenie drugiego samolotu na lotnisku we Wrocławiu podwoi liczbę członków naszego zespołu w tutejszej bazie oraz spowoduje rozwój naszej oferty niskokosztowych lotów o 60% na Dolnym Śląsku. Jesteśmy przekonani, że nasze cztery nowe trasy szybko zyskają popularność wśród klientów we Wrocławiu, a nasza rozbudowana oferta niskokosztowych podróży spowoduje zwiększenie ruchu turystycznego w regionie, pozytywnie wpływając na lokalną gospodarkę – powiedział.

Bilety na nowe trasy od dziś przez najbliższe dwa tygodnie będą dostępne wyłącznie dla członków WIZZ Discount Club, a od 21 września 2017 roku trafią do regularnej sprzedaży. Bilety na sezon letni 2018 oraz na nowe połączenia można rezerwować już od 59 PLN.

Wizz Air jest związany z wrocławskim lotniskiem od 2006 roku. Wtedy uruchomił swoje pierwsze połączenie do Dortmundu. Od tego czasu z jego usług we Wrocławiu skorzystało ponad 2,7 mln pasażerów.


Wizz Air rozwija bazę we Wrocławiu i zapowiada 4 nowe trasy. Fot.: Wizz Air, Port Lotniczy Wrocław

Źródło: Wizz Air, Port Lotniczy Wrocław

TAGI: Wizz Air, Wrocław, Porto, Portugalia, Kutaisi, Gruzja, Goteborg, Szwecja, Bazylea, Szwajcaria, loty do Porto, loty do Kutaisi, loty do Goteborga, loty do Bazylei
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook