Booking.com

Bus lotnisko Modlin – Warszawa centrum
 


Tańszy bagaż w Ryanair. Podręczny do samolotu wniosą tylko niektórzy podróżni

Poleć znajomemu
Drukuj artykuł
Środa, 06 Września 2017

Ryanair zmienia politykę bagażową. Cena przewozu bagażu zostanie obniżona. Przewoźnik tłumaczy zmiany chęcią ograniczenia opóźnienia lotów.

Zmiany w polityce bagażowej Ryanair zaczną obowiązywać od 1 listopada 2017 roku. Przewoźnik obniża opłatę za przewóz bagażu rejestrowanego oraz zwiększa limit wagi. Zmiany dotyczą też przewozu dwóch bagaży podręcznych.

Wszystkie loty od 1 listopada 2017 roku objęte zostaną nową polityką:
- Limit bagażu zostaje podniesiony z 15 kg do 20 kg
- Opłata za przewóz 20 kg bagażu zostaje obniżona ze 150 zł. do 105 zł.
- Tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (Priority), a więc Plus, Flexi Plus & Family Plus będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie
- Wszyscy pozostali pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.
- Pierwszeństwo wejścia na pokład (priority) można kupić od 24 zł. podczas procesu rezerwacji biletu lub dokupić później nawet do 1 godziny przed lotem za 30 zł.

- Nowa polityka bagażowa i obniżenie cen przewozu bagażu będą kosztowały Ryanaira ponad 50 mln euro rocznie.  Mamy nadzieję, że niższe opłaty zachęcą klientów do nadawania bagażu do luku, a tym samym zmniejszy się liczba podróżnych z dwoma bagażami podręcznymi. Zmiany mają na celu ograniczenie opóźnień lotów. Pasażerowie bez pierwszeństwa wejścia na pokład (non-priority) będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy zostanie odebrany przy gate’ie i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym. Z uwagi na ograniczone miejsce w kabinie, nie jesteśmy w stanie przewieźć ponad 360 bagaży podręcznych (182 osoby x 2 bagaże) na pokładzie. Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów oraz ograniczymy opóźnienia lotów. Zwiększony limit bagażu oraz niższa cena obowiązuje na wszystkie loty począwszy od 1 listopada 2017r. Mamy nadzieję, że nowa polityka znacznie poprawi punktualność lotów - powiedział Kenny Jacobs z Ryanair.


Od 1 listopada 2017 r. zmiany w zasadach przewozu bagażu w samolotach Ryanair. Fot.: Ryanair

Źródło: Ryanair

TAGI: ryanair, bagaż podręczny, bagaż rejestrowany, opłata za bagaż, bagaż Ryanair
PODZIEL SIĘ:
Google Plus
Twitter
Facebook